RAJD DAKAR 2013: MINI GRATULUJE PETERHANSELOWI

M 2_P90110630

Francuski zespół tworzony przez Stéphane’a Peterhansela oraz jego pilota Jean-Paul Cottreta zwyciężył w Rajdzie Dakar 2013 za kierownicą MINI ALL4 Racing, powtarzając wyczyn sprzed roku.

Zawodnicy wspierani przez prywatny zespół Monster Energy X-raid Team z Trebur w Niemczech przekroczyli linię mety 42,22 minuty przed drugą ekipą z klasyfikacji generalnej, uzyskując łączny czas 38:32,39. Dla Peterhansela to już drugie zwycięstwo w MINI ALL4 Racing i w sumie jedenaste w jego całej dakarowej karierze.


Zobacz także:
CODZIENNE RELACJE Z RAJDU DAKAR


– To wspaniałe zwycięstwo, dlatego chciałbym pogratulować w imieniu MINI nie tylko Stéphanowi Peterhanselowi i Jean-Paul Cottretowi, ale również Svenowi Quandtowi i całemu zespołowi X-raid Team – powiedział Kay Segler, wiceprezes zarządu MINI. Wygrana MINI ALL4 Racing w zeszłym roku była dużą niespodzianką dla wielu osób. Teraz dowiedliśmy, że to nie był przypadek. Każdy, kto przekracza linię mety na pierwszym miejscu po przejechaniu 8600 kilometrów w najtrudniejszym rajdzie świata jest bohaterem. Jesteśmy bardzo dumni, że ci śmiałkowie należą do rodziny MINI.

Podobnie, jak w zeszłym roku, zespół X-raid Team ponownie dominował w Rajdzie Dakar 2013. Peterhansel przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej już po dwóch etapach i utrzymał przewagę nad rywalami aż do mety. Wśród zespołów goniących Peterhansela znaleźli się Leonid Novitskiy i Konstantin Zhiltsov w innym MINI ALL4 Racing, którzy ostatecznie ukończyli rajd na trzecim miejscu.

W Mini jechał także Krzysztof Hołowczyc, ale na skutek wypadku zawodów nie ukończył.

P90110662