RAJD DAKAR 2014: ZGRUPOWANIE KADRY X-RAID

Martin Kaczmarski

W czwartek, 5 grudnia zakończy się trwający od 26 listopada wewnętrzny obóz przygotowawczy w niemieckim Trebur zespołu X-RAID, na którym przebywają m.in. Martin Kaczmarski i jego nowy pilot Filipe Palmeiro, a także wszyscy pozostali kierowcy i piloci teamu.

Zgrupowanie oznaczone jest najwyższym stopniem ważności, a także w dużej mierze objęte jest tajemnicą! To najważniejsze spotkanie i szkolenie techniczne X-RAID przed zbliżającym się Rajdem Dakar (5-18.01.2014).


Zobacz także:
SPORT
RAJD DAKAR 2014


W położonym niedaleko Frankfurtu niemieckim mieście Trebur, odpowiedzialni za budowę rajdówki Mini All4 Racing inżynierowie i mechanicy wtajemniczyli kierowców, pilotów oraz serwisantów X-RAID we wszystkie arkana konstrukcji samochodu oraz jego aktualnych unowocześnień.

– Ja i Filipe, ale także wszystkie pozostałe załogi, ćwiczymy w praktyce jak samodzielnie w trudnych pustynnych warunkach poradzić sobie z serwisowaniem samochodu. Począwszy od najprostszych rzeczy jak zmiana kół po zdecydowanie trudniejsze tematy jak naprawa elementów zawieszenia. Mechanicy i serwisanci, którzy nie zawsze podczas rajdu będą mogli nam pomóc, dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, dają bezcenne rady i uwagi – powiedział Martin Kaczmarski.

Kierowcy wzięli też udział w przygotowaniach kondycyjnych i szkoleniach z zakresu team building m.in. wysiłkowe eskapady rowerowe, pływanie, wyścigi kartingowe a nawet… łucznictwo i zawody w rzucie tomahawkiem!