RAJD DOLNOŚLĄSKi 2013: FINISZ CASTROL EDGE TROPHY

cet 1_scheffler

Marcin Scheffler już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji Castrol EDGE Trophy. Trzecim miejscem w ostatniej rundzie przypieczętował wygraną.

Drugie miejsce Rafała Janczaka w Rajdzie Dolnośląskim dało mu tę samą lokatę w klasyfikacji generalnej CET 2013, a Dariusz Poloński dzięki punktom za wygrane zawody zapewnił sobie trzecie miejsce w sezonie.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013


Zamykający sezon RSMP i CET Rajd Dolnośląski rozpoczął się po myśli Marcina Schefflera, który wygrał pierwszy odcinek specjalny. Na drugim nie poszło mu już tak dobrze i stracił prowadzenie na rzecz Huberta Ptaszka. Pierwszy z piątkowych odcinków znów padł łupem Schefflera, który wyprzedził o prawie pół minuty Rafała Janczaka. Jeszcze więcej stracili Marcin Górny, Dariusz Poloński i Hubert Ptaszek. Ten ostatni, podobnie jak jego ojciec, Jacek, zaliczył wycieczkę poza drogę i stracił niemal 9 minut. Później Scheffler wygrywał OS-y i po pierwszym etapie miał sporą przewagę nad rywalami. Rafał Janczak tracił do niego 1,5 minuty, a Dariusz Poloński – blisko dwie.

cet 2-dolnoslaski

Drugi etap okazał się pechowy dla kierowcy z Poznania – musiał się zadowolić trzecim miejscem w rajdzie, choć odniósł najwięcej zwycięstw na odcinkach. Dariusz Poloński wykorzystał swoją i dowiózł zwycięstwo do mety, wyprzedzając Rafała Janczaka.

Na mecie załoga Scheffler i Marciniak otrzymała nagrody – Volkswageny Up!, zarówno dla kierowcy, jak i pilota. Drugie miejsce w sezonie zajęła załoga Janczak/Grudziński, a trzecie – Poloński/Dobosz.

Sponsorem Pucharu jest Castrol EDGE. Firma od lat angażuje się w sporty motorowe dostarczając wytrzymałe produkty dla zawodników na trasach WRC czy Rajdu Dakar. Partnerami Pucharu są firmy: G4 Garage, Michelin, GoPro, MSP Competition, Marwit, VW Bełtowski, Ford Pol-Motors, Autoguard, Magazyn Rajdowy WRC, Sportklub, Radio Eska, Live Motorsport, Ozoshi Racing, Partnerem logistycznym jest Grupa DBK.

cet 3-dolnoslaski

Nieoficjalna klasyfikacja po 6. eliminacji Castrol EDGE Trophy:
1. Marcin Scheffler/Szymon Marciniak – 96 pkt.;
2. Rafał Janczak/Michał Grudziński – 69 pkt.;
3. Dariusz Poloński/Grzegorz Dobosz – 58 pkt.;
4. Hubert Ptaszek/Kamil Kozdroń – 46 pkt.;
5. Marcin Górny/Zbigniew Cieślar – 42 pkt.;
6. Rafał Stalmach/Paweł Tarapacki – 15 pkt.;
7. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs – 15 pkt.;
8. Aron Domżała/Przemysław Zawada – 8 pkt.;
9. Jacek Ptaszek/Michał Kaźmierczak – 1 pkt.;
10. Hugo Arellano/Daniel Arens – 0 pkt.

cet 4-dolnoslaski