RAJD FINLANDII 2013: LIDER OGIER Z NOWYM PILOTEM?

In 1-9824

Julien Ingrassia, pilot Sebastiena Ogiera miał wypadek rowerowy. “Umysłowy” liderującej wyraźnie w klasyfikacji Mistrzostw Świata załogi Volkswagena Polo R5 WRC odniósł wiele poważnych obrażeń.

Wypadek miał miejsce ponad miesiąc temu, ale dopiero teraz sprawa stała się “gorąca”. Zbliża się bowiem kolejna runda mistrzostw, a tymczasem nie wiadomo kto zajmie prawy fotel w rajdowym Volkswagenie.


Zobacz także:
RAJDY


Julien Ingrassia doznał skomplikowanego złamania obojczyka, która jest poskładana za pomocą platynowej płytki i dziewięciu śrub. Pełna rehabilitacja ma potrwać około 16 miesięcy. Podczas testów przed Rajdem Niemiec 2013 na fotelu obok Ogiera zastąpił go Nicolas Klinger. Francuz startuje regularnie z Julienem Maurinem, zdobuł mistrzostwo IRC z Nicolasem Vouillozem.

Ingrassia ma wciąż nadzieję, że lekarze zezwolą na start w Finlandii. Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu. Dodatkowym utrudnieniem moga być hopy, które zawsze na tym rajdzie dają się we znaki zawodnikom…

Jest natomiast pewne, że w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata pojadą Robert Kubica i Maciek Baran (Citroenem DS3 RRC) w kategorii WRC2. Rajd rozpocznie się 2 sierpnia.

In 2_3386