RAJD FRANCJI 2013: SORDO I KUBICA NAJSZYBSI (PROLOG)

RF 1_2013031285

Prolog Rajdu Francji, rundy Mistrzostw Świata WRC – Superoes Strasbourg mający status Power Stage wygrali Daniel Sordo i Carlos Del Barrio (Citroen DS3 WRC).

W klasie WRC 2 najlepszy czas na odcinku specjalnym o długości 4,55 kilometra uzyskali Robert Kubica i Maciej Baran (Citroen DS3 RRC). Polska załoga rywalizuje o objęcie prowadzenia w klasyfikacji sezonu (na razie zajmuje w niej drugą pozycję).

Dani Sordo, który powrócił do zespołu Citroena po krótkiej przerwie jest bardzo zmotywowany. Hiszpan okazał się najszybszy już podczas odcinka testowego, w pierwszym dniu rywalizacji został pierwszym liderem imprezy, zdobywając przy okazji trzy punkty do klasyfikacji Mistrzostw Świata za zwycięstwo na Power Stage.

Drugie miejsce zajęli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul Ford Fiesta RS WRC) ze stratą 0,7 sekundy, a trzecie – Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) – 0,8 sekundy. Francuz dzięki jednemu punktowi zapewnił już sobie pierwszy w karierze tytuł mistrzowski.

Kolejne miejsca zajęli: Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen (Citroen DS3 WRC – 1,4 sek.), Andreas Mikkelsen i Paul Nagle (Volkswagen Polo R WRC – 1,5 sek.) oraz Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (Volkswagen Polo R WRC – 2,6 sek.).

Siódmi byli Sébastien Loeb i Daniel Elena (Citroën DS3 WRC). To pożegnalny start dziewięciokrotnego Mistrza Świata w rajdach WRC (przynajmniej tak twierdzi…).

RF 2_2013031270

Robert Kubica i Maciej Baran pojechali świetnie, zajmując dziesiąte miejsce w “generalce” i pierwsze w klasie WRC 2. Drudzy – Elfyn Evans i daniel Barritt (Ford Fiesta R5) byli od niech gorsi prawie o 5 sekund!

Naszi zawodnicy wyprzedzili też między innymi zajmujących siódme miejsce w klasyfikacji sezonu: Madsa Østberga i Jonasa Anderssona (Ford Fiesta RS WRC).