RAJD FUTURE CAR CHALLENGE: TRIUMF RENAULT

Renault zdobyło cztery nagrody podczas brytyjskiego rajdu samochodów przedprodukcyjnych RAC Future Car Challenge z Brighton do Londynu, na południu Wielkiej Brytanii.

Poza zwycięstwem w klasyfikacji generalnej auto miejskie ZOE i samochód użytkowy Kangoo Z.E. otrzymały jeszcze trzy nagrody.

Rajd Future Car Challenge korzysta ze wsparcia RAC Motoring Services. Został wymyślony w 2010 roku jako wydarzenie promujące samochody o wysokiej wydajności energetycznej. Uczestnicy rajdu, prowadzący samochody elektryczne, hybrydowe, o napędzie wodorowym lub z silnikiem termicznym o niskim spalaniu (silnik wysokoprężny lub benzynowy), muszą przebyć odcinek ponad 100 km (63 mile) między Brighton a Londynem, zużywając jak najmniej paliwa. Podczas rajdu w rzeczywistych warunkach są testowane zarówno już istniejące technologie, jak i technologie przyszłości.

Renault ZOE, elektryczny samochód miejski, wypadło zwycięsko w kategoriach Mały, wydajny energetycznie pojazd i Samochód w 100 procentach elektryczny. Kangoo Z.E. zdobyło z kolei laury w kategorii Samochód użytkowy wydajny energetycznie. Mimo dużej konkurencji wśród wielu różnorodnych samochodów elektronicznych, hybrydowych i o napędzie wodorowym ZOE zostało okrzyknięte samochodem seryjnym, który uzyskał najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej podczas rajdu RAC Future Car Challenge 2012.

– Jestem zadowolony, że zdobyliśmy nagrody w 4 z 19 kategorii. Renault jest jedynym konstruktorem, który wprowadza na rynek tak szeroką gamę samochodów w 100 proc. elektrycznych i jest obecny we wszystkich głównych segmentach, zachwycając swoimi produktami zarówno zwykłych klientów, jak i profesjonalistów. Nasza oferta, obejmująca trzy modele, wywołała duże zainteresowanie, a szczególnie podobał się model Twizy, będący unikatowym pojazdem w swojej klasie. Wszystkie właściwości tych samochodów można odkryć właśnie podczas testów. Jesteśmy przekonani, że nasi przyszli klienci będą zachwyceni przyjemnością prowadzenia i osiągami samochodów elektrycznych, a także korzyściami ekonomicznymi i środowiskowymi, jakie zapewniają te pojazdy – powiedział Andy Heiron, odpowiedzialny za program samochodów elektrycznych Renault w Wielkiej Brytanii.