RAJD GRECJI 2013: BEZ KOŚCIUSZKI – ZMIENIA AUTO

Mi. Kościuszko 1

Załoga Lotos Rally Team startująca w Mistrzostwach Świata w kategorii WRC za zgodą FIA będzie mogła zmienić samochód, a także kalendarz startów w sezonie 2013.

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak w wybranych rundach Mistrzostw Świata wystartują w samochodzie Ford Fiesta RS WRC obsługiwanym przez M-Sport.


Zobacz także:
RAJDY


Malcolm Wilson, szef M-Sport: Jest nam bardzo miło powitać Michała w M-Sporcie. Michał pokazał wspaniałe osiągi za kierownicą Forda Fiesta S2000 w 2010 roku – zapewniając sobie podium w klasyfikacji S-WRC Rajdu Meksyku – a biorąc pod uwagę jego postępy na poziomie WRC, mamy nadzieję iż może on walczyć o dobre wyniki zarówno w tym sezonie jak i w przyszłości.

Zmiana samochodu stała się konsekwencją problemów technicznych z jakimi załoga Lotos Rally Team zmagała się w swoim MINI podczas dotychczas rozegranych rund Mistrzostw Świata.

Michał Kościuszko
: Jestem zawodnikiem, który stawia sobie wysoko poprzeczkę i konsekwentnie dąży do osiągnięcia zakładanego celu. Miejsce, do którego dotarłem, czyli WRC, potwierdza moją determinację. Początek sezonu był dla nas technicznie bardzo trudny, dlatego dziękuję mojemu partnerowi strategicznemu – Grupie Lotos, który wykazał się dużym zrozumieniem. Wspólnie podjęliśmy decyzję o zmianie samochodu i współpracy z tak uznanym teamem jakim jest M-Sport. To dla mnie świetna wiadomość i już nie mogę doczekać się pierwszego startu Fiestą.

Zespół pracuje obecnie nad nowym kalendarzem startów w sezonie 2013. W związku z dokonanymi zmianami Michał i Maciek nie wystartują w szóstej rundzie Mistrzostw Świata – Rajdzie Grecji (Akropolu).

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Rally Team jest Grupa Lotos. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw Lotos Dynamic, marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull.