RAJD JANNER 2014: W KWALIFIKACJACH KUBICA PRZED KAJTO

R 1_janner2014

Polscy kierowcy zdominowali odcinek kwalifikacyjny Rajd Janner, pierwszej rundy Mistrzostw Europy 2014. Najlepszy czas uzyskali Robert Kubica, a drugi był Kajetan Kajetanowicz.

Kierowcy Lotos Rally Team i Automobilklubu Polski pokonali całą stawkę rywali i oni wybierać będą miejsca, w jakiej to kolejności jutro ruszą na trasę zawodów.


Zobacz także:
RAJDY


Robert Kubica jedzie po raz pierwszy z Maciejem Szczepaniakiem. Doświadczony pilot jest tez członkiem zespołu Lotosu – wielokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata dyktując opis Michałowi Kościuszce. Kubica prowadzi Forda Fiestę S2000.

Nowy sezon czterokrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran rozpoczynają, podobnie jak rok temu startem w Rajdzie Janner. To pierwsza motorsportowa impreza na świecie w 2014 roku. Jednak w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu Kajto i Jarek pojadą cały sezon w Mistrzostwach Europy.

R 2_kajetanowicz2

Kajetan Kajetanowicz
: Myślę, że to dla nas doskonałe rozpoczęcie roku, bardzo pracowite – nie ukrywam – ale taka praca sprawia mi ogromną przyjemność. Mistrzostwa Europy w tym roku są dla nas priorytetem. Jesteśmy tu oczywiście po to, żeby walczyć, ale także zbierać doświadczenie, którego na obcych trasach nie mamy zbyt wiele. Cieszę się, że możemy jechać fantastycznym samochodem, ze wspaniałymi partnerami. To dla nas duże wyzwanie. Nie mogę się doczekać startu do pierwszego OS-u, już jestem podekscytowany. Jest tyle rzeczy w tym aucie, które można zmieniać w zależności od warunków i przyczepności, która tutaj zmienia się co kilkanaście minut. Słowem – czeka mnie dużo pracy nad doborem odpowiednich nastawów. Odcinki są bardzo podobne do ubiegłorocznych, ale wyglądają zupełnie inaczej jeśli chodzi o nawierzchnię. To bardzo wymagający rajd. Fajnie, że możemy tu wystartować i sprawdzić się.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner Grupa Lotos, a także Driving Experience i CUBE.ITG.

Na liście zgłoszeń jest 85 załóg. Rajd Janner zostanie w rejonie Linzu, a załogi przejadą w weekend trasę podzieloną na osiemnaście odcinków specjalnych o łączniej długości 245 kilometrów.

R 3_ford wrc

Tymczasem Robert Kubica na swoim Facebooku zaprezentował oklejenie Forda Fiestę RS WRC, w którym w barwach M-Sport będzie startował w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

WYNIKI ODCINKA KWALIFIKACYJNEGO

1. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta S2000) – 1.12,2 (średnia prędkość 99,22 km/h);
2. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta R5) – strata 0,9 sek.;
3. Beppo Harrach i Leopold Welsersheimb (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) – 12,2 sek.;
4. Václav Pech i Petr Uhel (Mini John Cooper Works S2000) – 1,3 sek.;
5. Raimund Baumschlager i Klaus Wicha (Škoda Fabia S2000) – 1,9 sek.;
6. Roman Odložilík i Martin Tureček (Ford Fiesta R5) – 2,5 sek.;
7. Robert Consani i Vincent Landais (Peugeot 207 S2000) – 2,7 sek.;
8. Jan Černý i Pavel Kohout (Subaru Impreza STI) – 3,0 sek.;
9. Jaromir Tarabus i Daniel Trunkát (Škoda Fabia S2000) – 3,0 sek.;
10. Andreas Aigner i Barbara Watzl (Peugeot 207 S2000) – 4,1 sek.;
11. Wasily Gryazin i Dimitry Chumak (Ford Fiesta S2000) – 4,4 sek.;
12. Antonin Tlusťák i Ladislav Kučera (Škoda Fabia S2000) – 6,9 sek.