RAJD KARKONOSKI 2015: ŁUKASZ HABAJ NIE DAŁ SZANS (METRA)

ole

Łukasz Habaj i Piotr Woś w Fordzie Fiesta R5 drugiego dnia zmagań jeszcze powiększyli swoją przewagę nad konkurentami i pewnie wygrali 30. Rajd Karkonoski, drugą rundę LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Do swojego dorobku punktowego dołożyli dodatkowo “oczka” za zwycięstwo na Power Stage – ostatnim odcinku specjalnym zawodów, rozegranym na ulicach Jeleniej Góry.

Ale to nie wszystko – Łukasz i Piotr wygrali też odcinek specjalny Lubomierz, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Przeglądu Sportowego.

Rywalizacja o drugie miejsce trwała do ostatnich metrów. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla okazali się co prawda aż o 4 sekundy szybsi na OS Galeria Sudecka od Bryana Bouffiera i Thibaulta de la Haye, ale ostatecznie nie zdołali ich wyprzedzić. Trzykrotny Mistrz Polski drugie miejsce na podium utrzymał różnicą zaledwie sekundy.

Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski stoczyli z kolei wyrównany pojedynek o czwarty „plac”. Na mecie dzieliło ich 2,5 sekundy. Kolejną parę stanowiły załogi Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur oraz Tomasz Kasperczyk i Damian Syty – tu strata drugich wyniosła 4,5 sekundy.

Tak niewielkie różnice doskonale oddają dramaturgię zawodów. Z siedmiu Fordów Fiesta, które zameldowały się na czołowych pozycjach klasyfikacji, najsłabszym był samochód Bouffiera (N-grupowy).

Znakomicie spisali się w Karkonoszach Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski (Citroen DS3 R3). Wygrali klasę 3, okazali się najlepsi w gronie załóg w samochodach 2WD, a w klasyfikacji generalnej zameldowali się na ósmym miejscu.

„Dziesiątkę” uzupełnili Marcin Gacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer EVO IX RS) oraz Jakub Brzeziński i Bartłomiej Boba (Peugeot 208 VTI), zwycięzcy klasy 4.

Tuż za nimi uplasowali się Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz w Peugeot 208 oraz Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w Renault Clio. W klasie Fordów Fiesta R2 triumfowali Rafał Kręcioch i Marcin Roik.

Wielkimi pechowcami okazali się w Karkonoszach Radosław Typa i Daniel Siatkowski. Ich Peugeot stanął w płomieniach. Zawodnicy trafili do szpitala, przechodzą aktualnie kompleksowe badania lekarskie.

Klasyfikacja Mistrzostw Polski po 2. rundach: Grzegorz Grzyb – 47 pkt., Łukasz Habaj – 32 pkt,. Tomasz Kuchar – 30 pkt., Maciej Oleksowicz – 29 pkt,. Bryan Bouffier – 18 pkt.