RAJD KASZUB 2013: KUBAT O UŁAMEK PRZED SZEJĄ

RK 1_Filipiak

Mateusz Kubat na ostatnim odcinku uzyskał identyczny co do setnej sekundy czas co Jarosław Szeja i tym samym wygrał Rajd Kszub Gdańsk Baltic Cup zaledwie o 0,7 sekundy! Podium uzupełnił równo i bez przygód jadący Marek Mularczyk.

W klasie Gość zwyciężył bezdyskusyjnie Mariusz Małyszczycki, za nim finiszował najszybszy zawodnik w aucie przednionapędowym Paweł Stefanicki, a podium uzupełniła załoga Aleksander Zawada i Xavier Panseri.

Impreza była czwartą rundą Rajdowego Pucharu Polski 2013. Prowadzący w klasyfikacji RPP po 3. rundach bracia z Ustronia – Jarosław Szeja i Marcin Szeja, zdobywcy Rajdowego Pucharu Polski 2012 w klasie 5, Wicemistrzowie Polski ClioCup 2010 oraz zdobywcy Rajdowego Pucharu Polski 2009 w klasyfikacji generalnej, startując samochodem Citroen C2 R2, do końca walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie zajęli drugie miejsce klasyfikacji generalnej oraz zwyciężyli w swojej klasie 6.

Jarosław Szeja (GK Forge Rally Team – Automobilklub Polski): Rajd Kaszub możemy zaliczyć do “prawie” udanych – udało się obronić pozycję lidera klasyfikacji rocznej, lecz nie udało się wygrać kolejnego rajdu – zabrakło nam 0,7 sekundy. Troszeczkę przespaliśmy dwa pierwsze odcinki, a na dodatek mieliśmy problemy ze wspomaganiem kierownicy, w zasadzie jego brakiem. Później już było dużo lepiej, odpowiednie tempo i systematyczne odrabianie strat. Z 13,5 sekundy straty do Mateusza zrobiło się 0,7 sekundy przed ostatnim odcinkiem. Niestety później okazało się, że OS Kłosowo przejechaliśmy w identycznym czasie, więc zakończyliśmy rajd na drugiej pozycji. Cieszymy się z zaciętej walki oraz z wygranej większości oesów. Nie czuje się przegranym ponieważ podjęliśmy wyzwanie i walczyliśmy do końca. Gratuluje Mateuszowi wspaniałego tempa i obiecuję za następnym razem damy z siebie więcej. Do zobaczenia na Rajdzie Karkonoskim!

W klasyfikacji RPP po 4. rundach prowadzi Jarosław Szeja – 42 pkt. przed Markiem Mularczykiem – 31 pkt. oraz Mateuszem Kubatem – 30 pkt.