RAJD KAUNO RUDUO 2013: POLSKA KOCHA LITWĘ

RL 13_subaru

Polska kocha Litwę – takie hasło zostało umieszczone na samochodach rajdowych Subaru Impreza STI zespołu Platinum Subaru Rally Team, startującego w litewskim Rajdzie Kauno Ruduo.

Chcemy pokazać, że sport to pozytywne emocje i uczucia. To naturalna odpowiedź na litewskie hasło: Litwa kocha Polskę, które pojawiło się po meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno – mówią członkowie Platinum Subaru Rally Team.


Zobacz także:
RAJDY


Witold Rogalski, Prezes Subaru Import Polska: Przy okazji startu naszego zespołu Platinum Subaru Rally Team na litewskim Rajdzie Kauno Ruduo podjęliśmy inicjatywę, której początek bierze się z incydentu, który niedawno wywołali polscy kibice piłkarscy na meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno. W odpowiedzi na Litwie pojawiło się hasło „Litwa kocha Polskę”. O moralnej wyższości w tym kontekście nie trzeba mówić. W nawiązaniu do powyższych zdarzeń postanowiliśmy pozytywnie odpowiedzieć i nakleić na samochody rajdowe zespołu Platinum Subaru Rally Team naklejkę „Polska kocha Litwę”.
Akcja została przedstawiona ambasadzie litewskiej i uzyskała jej pełną aprobatę. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt sztuk naklejek z hasłem „Polska kocha Litwę”. Inne polskie zespoły startujące w Kownie mogą je od nas otrzymać i także dołączyć do akcji.

aRL 14_subaru

Dawid Niedojadło, Orlen Oil, Kierownik Działu Reklamy i Wizerunku Produktów: Naszą akcją chcemy pokazać, że sport to przede wszystkim pozytywne emocje i zachowania. W rajdach samochodowych nie ma antagonizmów pomiędzy kibicami poszczególnych zespołów. Wszyscy, którzy pokonują czasem setki kilometrów by podziwiać kierowców na trasie są życzliwie nastawieni do zawodników, niezależnie od tego, w jakich barwach startują. Panuje pełna zgoda i zrozumienie. Być może także dlatego, że oglądaniu rajdów towarzyszą pozytywne emocje. Każdy kto choć raz widział taką imprezę na żywo, na długo pamięta ten fakt, a często zostaje kibicem rajdowym na długie lata. Wspaniała atmosfera wśród kibiców jest jednym z elementów, który powoduje iż wielu ludzi kocha ten sport.

Litewska eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która jest także szóstą rundą Mistrzostw Litwy, to nowość w polskim czempionacie, rozgrywana po raz pierwszy w historii serialu. Szutrowy rajd o długości 166 km składający się z dwunastu odcinków specjalnych usytuowanych wokół Kowna rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli, kiedy to poznamy jego wyniki.

W zespole Platinum Subaru Rally Team za kierownicami bliźniaczych Subaru Imprez STI R4 wystartują dwie załogi: Michał Bębenek z bratem Grzegorzem (wicemistrzowie Polski w rajdach samochodowych) oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller (mistrzowie Polski w grupie N).

Fot.: M.Kaliszka i PSRT

RL 15_Subaru