RAJD KOSZYCE 2012: CITROEN RACING TROPHY

Kolejna, piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 38. Rajd Koszyc – rozegra się podobnie jak przed rokiem na Słowacji. Impreza zgromadzi sporą ilość załóg, ponieważ będzie połączoną eliminacją aż trzech mistrzostw krajowych.

Oprócz Polaków, do walki staną załogi z Węgier i Słowacji. Trzynaście asfaltowych odcinków specjalnych, na których zawodnicy będą rywalizować w piątek i sobotę, poprowadzono malowniczymi drogami w Górach Slańskich. Na imprezie tej nie zabraknie oczywiście załóg rywalizujących w Citroën Racing Trophy Polska.

Citroënem DS3R3, pojadą broniący pozycji liderów tegorocznej klasyfikacji, Jan Chmielewski z Jakubem Gerberem, dla których będzie to czwarty wspólny start. Do tej pory zgromadzili oni 28 punktów na swoim koncie, tylko raz ustępując miejsca konkurentom na Rajdzie Rzeszowskim. Janek, który jest aktualnym mistrzem Citroën Racing Trophy Polska, w zeszłym roku był najlepszy wśród kierowców Citroënów na Rajdzie Koszyce, jako jedyny dysponując turbodoładowanym DS3 R3.


Zobacz także:
CITROËN RACING TROPHY PO RAJDZIE KOSZYC
RAJD KOSZYCE 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD KOSZYCE 2012: NIESAMOWITY KAJTO (2. ETAP)
RAJD KOSZYCE 2012: OS 1 POMIESZAŁ WYNIKI (1. ETAP)
RAJD KOSZYCE 2012: POWIEDZIELI PRZED STARTEM


W tym roku Chmielewski z Gerberem muszą się liczyć z mocniejszą konkurencją, ponieważ takim samym samochodem od początku sezonu, dysponują ich najgroźniejsi konkurenci – Szymon Kornicki z Robertem Hundlą. Po dwóch drugich miejscach z początku sezonu, na poprzedniej eliminacji udało im się wywalczyć komplet punktów za zwycięstwo w naszej klasyfikacji i z dorobkiem 26-ciu punktów zajmują w niej drugie miejsce. Strata jest niewielka, więc na pewno będą ambitnie walczyć o tegoroczny prymat. Program ich startów jest w tym sezonie bardzo bogaty i obejmuje m.in. udział w Rajdowych Mistrzostwach Czech. Mieli oni okazję startować w rozegranym w miniony weekend Rajdzie Barum, który na pewno dał im okazję do treningu i wzbogacenia swojego rajdowego doświadczenia, co powinno zaprocentować na trasach wokół Koszyc.

W Rajdzie Barum wystartowali również Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem, którzy przerwę pomiędzy kolejnymi rundami RSMP wykorzystali na dodatkowy start u naszych południowych sąsiadów. Dysponując treningowym C2R2, pokonali wszystkich konkurentów i na mecie zameldowali się jako najlepsza załoga Citroëna – gratulujemy! W Koszycach będziemy mogli ich podziwiać za sterami mocniejszego C2R2 MAX. Obecnie zajmują oni czwarte miejsce w punktacji CRTP z dorobkiem 6-ciu punktów.

Kolejną załogą jaką zobaczymy na Słowacji będą Tomasz Żerebecki z Maciejem Machelą w bliźniaczym Citroënie C2R2 MAX. Będzie to ich drugi wspólny start, więc współpraca między nimi powinna układać się bardzo dobrze. Liczymy na szybką jazdę i kolejny dobry wynik.

Ze startu na Rajdzie Koszyce zrezygnowali zawodnicy dysponujący trzecim Citroënem DS3 R3 – Radek Raczkowski z Łukaszem Gwiazdą, którzy do tej pory zdobyli 11-cie punktów i w klasyfikacji Citroën Racing Trophy Polska zajmują trzecie miejsce. Postanowili oni opuścić tą rundę, która jest najdalej oddalona od ich bazy w Białymstoku, aby lepiej przygotować się do największej imprezy rajdowej w sezonie – Rajdu Polski.

Już tydzień po Rajdzie Koszyc, zawodników w Citroenach kibice będa mogli zobaczyć na największych pokazach samochodów sportowych w Polsce, jakie po raz trzeci zostaną zorganizowane w centrum Warszawy, po nazwą „Verva Street Racing”. Obok toru „Pit Party” będzie można osobiście spotkać się z uczestnikami Citroën Racing Trophy Polska.