RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: UWAŻAJMY!

Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski jest organizatorem 8. Rajdu Lotos Baltic CUP, który odbędzie się w dniach 17-19 lutego na terenie Trójmiasta i Kaszub. Jest to pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz pierwsza runda Rajdowego Pucharu Polski.

W cyklu RSMP wystartuja prawdopodobnie: Kajetan Kajetanowicz, Bryan Bouffier, Michał Sołowow, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar czy bracia Bębenek. Spodziewamy się również załóg zagranicznych. Dodatkową atrakcją będzie jednodniowy Rajd Legend, który zostanie rozegrany w sobotę na tych samych odcinkach, po których będą się ścigać kierowcy ze stawki RSMP. Do udziału w nim zostali zaproszeni weterani polskich rajdów m.in.: Jan Kościuszko, Tomasz Ciecierzyński, Włodzimierz Groblewski, Andrzej Lubiak czy Konstanty Walentowicz.

Cieszący się ogromną popularnością prolog rozgrywany w hali Ergo Arena (będzie liczył się do klasyfikacji rajdu) zgromadzi zapewne tysiące kibiców. Super Odcinek Specjalny poprzedzą uroczyste otwarcie rajdu, pokazy ekstremalnej jazdy motocyklowej, wyścigi drifftujących modeli samochodów sportowych, wyścigi gokartów prowadzonych przez zaproszone gwiazdy i mistrzów kierownicy (między innymi ujrzymy najlepszego skoczka wśród rajdowców i już można powiedzieć najlepszego rajdowca wśród skoczków – Adama Małysza, a także innego Mistrza skoków Leszka Blanika). Wielką atrakcją będzie rozszerzenie trasy o wyjazd na zewnątrz obiektu, gdzie odcinek będzie kontynuowany w zimowych warunkach.

Więcej informacji o rajdzie: www.rajdlotos.pl.

Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo w TVP Sport i TVP HD.

Trasa rajdu liczy trzynaście odcinków specjalnych (w tym piatkowy prolog). Pierwsza załoga RSMP wystartuje do I etapu 18 lutego o godzinie 8:00. Do pokonania są dwie pętle po 3 OS-y (Bożepole, Linia i Luzino). W niedziele kolejnych sześć prób (Kartuzy, Szemud i Szemud). Meta Rajdu w Ergo Arena o godz. 17:30.

Rajdy są sportem niebezpiecznym. U progu sezonu apelujemy o rozsądek!

A jak wygląda czasem rywalizacja – zamieszczamy za www.autosport.cz film:

http://youtu.be/V78N1oyJNmo

Zobacz w wersji oryginalnej: www.youtube.com/watch?v=V78N1oyJNmo&feature=player_embedded


Zobacz także:
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: MÓWIĄ NA MECIE
RAJD LOTOS: KAJETANOWICZ – WYGRANA W WIELKIM STYLU
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: WALCZĄ! (1. ETAP NA ŻYWO)
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: PROLOG DLA KUCHARA
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: MÓWIĄ PRZED STARTEM
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: KAJTO GOTOWY
RAJD LOTOS 2012: CHUCHAŁA ORAZ RZEŹNIK TESTOWALI