RAJD MAZOWIECKI 2012: CHCE POJECHAĆ 65 ZAŁÓG

Łącznie 65 zgłoszeń przyjęli organizatorzy 10. Rajdu Mazowieckiego. 48 załóg wystartuje do rywalizacji w trzeciej rundzie Rajdowego Pucharu Polski, a zawody uatrakcyjnią przejazdy 10 gości, w tym aż 6 w niezwykle mocnych Subaru i Mitsubishi. Na końcu stawki pojedzie 7 zawodników z Rajdowego Debiutu, czyli bez pomiaru czasu.

Pierwszy numer na liście zgłoszeń otrzymali liderzy klasyfikacji generalnej RPP 2012 – Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, którzy pojadą Citroenem C2-R2. Za nimi ustawiono zwycięzców Rajdu Lotos w RPP Damiana Tomalę z Mateuszem Martynkiem w Hondzie Civic Type R. Jako trzeci na trasę wyjedzie triumfator RPP podczas Rajdu Świdnickiego Mateusz Kubat pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego (Honda Civic Type R).


Zobacz także:
RAJD MAZOWIECKI 2012: CITROEN GOTOWY DO WALKI
RAJD MAZOWIECKI 2012: CORAZ WIĘCEJ ZGŁOSZEŃ
RAJD MAZOWIECKI 2012: DYREKTOR MACIEJEWSKI ZAPRASZA


Najwięcej zgłoszeń, bo aż 24, przyjęto od zawodników, którzy będą rywalizować w klasach 5-tej i 6-tej grupujących najszybsze auta. Osiem załóg wystartuje w klasie 8 RPP, którą otwierają Wiesław Ingram i Krzysztof Janik – zwycięzcy grupy N podczas ubiegłorocznego Rajdu Mazowieckiego. Pięć załóg cieszyć będzie kibiców jazdą tylnonapędowych BMW 318 IS, po cztery w klasie Astra i 9 oraz 3 w klasie 7 RPP.

Do udziału w Rajdzie Mazowieckim zgłosiło się także wielu zawodników znanych z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasie Gość pojadą Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Dariusz Poletyło z Grzegorzem Skorupskim oraz Krzysztof Oleksowicz z Krzysztofem Gęborysem (Subaru Imprezy), natomiast Mariusz Stec z Michałem Przystupą, Felix z Adamem Grzelką, Paweł Tomaszek z Michałem Bojarem przywiozą Mitsubishi Lancery. W Citroenie DS3 pojedzie Radosław Raczkowski z Mariuszem Kosińskim, a w C2R2 Max Tomek Gryc i Michał Kuśnierz, którzy w ubiegłym roku zajęli trzecie miejsce w klasie Gość. Fordy Fiesta poprowadzą Aron Domżała i Łukasz Byśkiniewicz, który zadebiutował w rajdach właśnie podczas ubiegłorocznego Rajdu Mazowieckiego.

Trasa rajdu liczy siedem odcinków specjalnych: zawodnicy przejada dwie pętle po trzy OS-y (Nowodwór – 10,9 km, Celejów – 11,84 km, Kaleń – 12,96 km) oraz na zakończenie próbę Kozienice (8,7 km). Start do rajdu w sobotę 12 maja o godz. 8.00 z Lotnbiska w Ułżu. Pierwsza załoga na mecie pod Urzędem w Kozienicach spodziewana jest ok. godz. 17.30. Wyniki znane będą tego dnia wieczorem.

Strona rajdu: rajdmazowiecki.pl