RAJD MAZOWIECKI 2012: CORAZ WIĘCEJ ZGŁOSZEŃ

Jubileuszowy, 10. Rajd Mazowiecki coraz bliżej, a jego organizatorzy są na ostatniej prostej i kończą przygotowania 3. rundy Rajdowego Pucharu Polski. Jubileuszowa edycja Mazowieckiego rozegrana zostanie już w sobotę 12 maja 2012 roku. Impreza zapowiada się niezwykle emocjonująco!

Udział w jedynej rundzie rozgrywanej w centralnej Polsce zapowiedziało już wielu zawodników walczących w Rajdowym Pucharze Polski. Do biura rajdu przychodzą także zgłoszenia od załóg startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Do wczoraj, wśród Gości, zgłosiło się już między innymi 5 kierowców dysponujących mocnymi samochodami z napędem na cztery koła. Organizator gorąco zaprasza wszystkich zawodników do udziału w Rajdzie Mazowieckim i przypomina, że termin zgłoszeń przedłużono do 3 maja do północy.


Zobacz także:
RAJD MAZOWIECKI 2012: DYREKTOR MACIEJEWSKI ZAPRASZA


Lista zgłoszeń opublikowana zostanie w poniedziałek, 7 maja. Natomiast w piątek, 11 maja w Kozienicach odbędzie się ceremonia startu połączona z prezentacją załóg.

Na stronie rajdu pojawiły się mapy odcinków specjalnych. Organizatorzy specjalnie dla kibiców przygotowali zestawienie najciekawszych miejsc widokowych wraz z ich opisem oraz zdjęciami. Dzięki temu fani sportów motorowych z łatwością dostaną się w wybrany punkt i będą mogli obserwować zmagania zawodników w najatrakcyjniejszych miejscach odcinka specjalnego. A jest z czego wybierać!

W zakładce “Trasa Rajdu” na stronie imprezy opublikowano on-boardy z tras tegorocznej edycji rajdu. Zapraszamy do obejrzenia prawie 50 minut nagrań z czterech różnych odcinków specjalnych.

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Mazowieckiego załogi pokonają cztery różne odcinki specjalne. Pierwszym w pętli będzie położony bardzo blisko parku serwisowego OS Nowodwór. Następnie zawodnicy pokonają próbę Celejów w okolicach Kazimierza Dolnego. Ostatnim i najdłuższym w pętli jest prawie 13-kilometrowy odcinek Kaleń. Po dwukrotnym pokonaniu tych tras zawodnicy zakończą rywalizację na OS-ie wytyczonym nieopodal Kozienic. Dyrektorem rajdu jest Krzysztof Maciejewski.

Załogi zjada na metę zlokalizowaną w Zespole Pałacowym UM w Kozienicach od godz. 17:30. Wieczorem 12 maja poznamy wyniki zawodów.

Strona rajdu: rajdmazowiecki.pl