RAJD MEKSYKU 2014: KUBICA ZNÓW NA DACHU (1. ETAP)

a8a

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak w Fordzie Fiesta RS WRC nie ukończyli pierwszego etapu Rajdu Meksyku, trzeciej rundy Mistrzostw Świata. Polacy dachowali na ostatnim odcinku specjalnym.

Liderami zawodów po jedenastu odcinkach specjalnych są obrońcy tytułu, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC). Wyprzedzają oni o 26,1 sekundy prowadzących przez większą cześć etapu Madsa Østberga i Jonasa Anderssoan (Citroën DS3 WRC).

Robert tłumaczył niepowodzenie faktem, że w pierwszej wersji w parze z Thierry Neuvillem miał wyruszyć na trasę Superoesu Martin Prokop, ale sędziowie niemal w ostatniej chwili zmienili decyzję. Przez to nasz zawodnik nie miał czasu się odpowiednio skoncentrować. Ford nas śliskiej nawierzchni uderzył w barierkę i dachował.

Nasza załoga co prawda ukończyła próbę, ale nie została dopuszczona do drugiego przejazdu i otrzymała za to stosowna karę.

Kubica, który w rajdzie zajmował już czwarte miejsce ukończył ostatecznie dzień na dziewiątym miejscu w klasyfikacji.

Za Ogierem i Ostbergiem w klasyfikacji są Jari – Matti Latvala i Miikka Anttila (Volkswagen Polo R WRC). Dla zespołu VW sytuacja rozwija się bardzo pomyślnie, bowiem druga załoga Citroena DS3 WRC – Kris Meeke i Paul Nagle zajmują dopiero trzynastą pozycję.

Zwycięzcy odcinków: Sébastien Ogier – 7, Mads Østberg – 3 and Jari-Matti Latvala – 1.

Podczas drugiego etapu załogi przejadą siedem OS-ów (trasa 323 km, długość prób – 170 km).