RAJD MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: SUKCES RATAJCZYKA I SZCZŚNIAKA

Michał Ratajczyk pilotowany przez Jędrzeja Szcześniaka (Skoda Fabia Rally 2 EVO) zdominowali tegoroczny ORLEN OIL 8 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

W weekend 13 i 14 kwietnia wygrali 11 z 12 rozegranych Odcinków Specjalnych i uzyskali 29,6 sekundy przewagi nad drugimi na mecie rajdu Michałem Tochowiczem (Pilot Piotr Białowąs, Citroen C3 Rally 2).


Zobacz także:

RAJD BARBÓRKA

RAJDY


 

Tochowicz wygrał o sekundę OS 1 – Ratajczyk objeżdżając znajdujące się na trasie rondo zniszczył przedni zderzak i lampę swojej Skody.

Walkę o trzecie miejsce stoczyli Waldemar Kluza pilotowany przez Adama Gładysza, którzy do Wieliczki przywieźli Hyundaia i20 R5 i załoga Andrzej Szepieniec/Jarosław Zawadzki, która na tę okazję odkurzyła Mitsubishi Lancera EVO. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęli Kluza z Gładyszem.

ORLEN OIL 8 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza ukończyło 36 załóg.

W wielickich Memoriałach samochody podzielone są na trzy klasy, Kl. 3 to auta najmocniejsze, wyniki w jej czołówce pokrywają się z klasyfikacją generalną. Ratajczyk ze Szcześniakiem oprócz pucharów za „generalkę” odebrali statuetki i nagrody za wygraną Klasę 3, puchar Burmistrza Wieliczki za najlepszy wynik podczas nocnych przejazdów OS Wieliczka Rynek, puchar Wojewody Małopolskiego za wygraną na odcinkach w Brzegach oraz puchar prezesa Solnego Miasta (kompleks sportowy w Wieliczce, w którym tradycyjnie zlokalizowano bazę rajdu i start najpopularniejszych wśród kibiców odcinków specjalnych).

Ciekawie wyglądała rywalizacja w Kl. 2, gdzie załoga Piotr Ilnicki/Kamila Klaczańska (Peugeot 208 Rally 4) przez cztery sobotnie odcinki walczyła o sekundy z Błażejem Gazdą i Maciejem Mikuliszynem (Renault Clio), którzy nie ukończyli pierwszego niedzielnego OS. W tej sytuacji Ilnicki z Klaczańską pewnie wygrali klasę, kolejne miejsca na podium przypadły załogom Sebastian Butyński/Sebastian Dwornik (II m. Renault Clio Rally 4) i Jacek Bieszczad/Szymon Kozakiewicz (III m. Honda Civic Type R).

O tym, że samochody kl. 1 wcale nie są najwolniejsze w stawce rajdu przekonali kibiców (i konkurentów) Piotr Piesko z Mateuszem Kacprzakiem (Peugeot 208). Wygrali pojedynek z Grzegorzem Kluzą pilotowanym przez Aleksandrę Przybyłek a podczas nocnych przejazdów OS Wieliczka Rynek byli szybsi od wielu załóg dysponujących znacznie mocniejszymi autami. Trzecie miejsce w Kl. 1 zajęli Paweł Murzyn z Damianem Stankiem (Ford Fiesta).

Podczas ORLEN OIL 8 Rajdy Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza prowadzona była także klasyfikacja historyczna. Po trzecim odcinku z rywalizacji, z przyczyn technicznych, wycofali się liderzy – Grzegorz Olchawski z Przemysławem Boskiem (Audi Quattro S1), a puchary za zwycięstwo w swoich klasach odebrały załogi: Andrzej Kaczmarczyk/Łukasz Szwed (Peugeot 205 GTI), Elefant z Emilią Kotarską (BMW 318 is) i pilotowany przez Przemysława Baryłę Mariusz Polak (Audi 80 B2 Coupe Quattro.