RAJD NADWIŚLAŃSKI 2021: TRZECIE Z RZĘDU ZWYCIĘSTWO MIKO MARCZYKA

Miko Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka zwyciężyli w Rajdzie Nadwiślańskim, trzeciej rundzie tegorocznych ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Miko Marczyk dyktował tempo od 3 odcinka specjalnego, kiedy to z zawodów wycofał się jeden z największych pretendentów do zwycięstwa czyli Grzegorz Grzyb. Na 8 rozegranych dziś OS-ów Marczyk wygrał aż w 5 – łącznie z dodatkowo punktowanym Power Stage Wilków.

Miko Marczyk: Wygraliśmy Rajd Nadwiślański! To dla nas bardzo ważny dzień. 48 godzin temu rozpoczęliśmy przygotowania do asfaltowej części sezonu. Bardzo szybko wpadliśmy na dobry poziom prędkości i dzisiaj w tym wymagającym rajdzie wykazaliśmy się dojrzałością, która mnie cieszy! To naprawdę wspaniały początek sezonu! Lada moment wsiadamy do samolotu i lecimy reprezentować Polskę w 3 rundzie Mistrzostw Europy- trzymajcie kciuki i dziękuję za kibicowanie!

Drugi stopień podium zdobyła załoga Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Volkswagenie GTI. Ich ostateczna strata do liderów wyniosła 20,3 sek. Załoga Tiger Energy Drink Rally Team zdobyła łącznie 28 punktów, co pozwoliło im zbliżyć się do podium w klasyfikacji mistrzostw.

Na trzecim stopniu podium zameldowali się Wojtek Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim ze stratą 31,5 sek. do zwycięzcy.

Wojtek Chuchała: 3 miejsce w Rajd Nadwiślański i skok w punktacji całego sezonu na mocną, drugą pozycje w klasyfikacji generalnej to efekty solidnego wykonywania naszego planu. Ciężko powiedzieć że przez ten weekend nie mieliśmy trochę przygód, małych problemów i pogodowego pecha ale w sporcie najważniejsze żeby nigdy się nie poddawać i być konsekwentnym. Dziękuje Wam za doping i wsparcie. To motywuje do tego żeby 3mać gaz jeszcze mocniej.

W klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwiększyli swoją przewagę nad rywalami. O 37 punktów wyprzedzają Chuchałę i Rozwadowskiego. Na trzecim miejscu znajdują się Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran, którzy do drugiej pozycji tracą 5 punktów.