RAJD NADWIŚLAŃSKI: CHCĄ PRZEŁAMAĆ PECHA

Kurdys

W sobotę, 12 maja od godzin porannych w okolicach Puław rozegrany jest Rajd Nadwiślański, druga runda Rajdowego Pucharu Polski 2013. Zawody zapowiadają duże emocje, bowiem organizatorzy z Automobilklubu Polski wprowadzili nowe odcinki specjalne.

Rajd dla załogi Sławomir Kurdyś i Michał Kasina jest okazją do przełamania pecha z Rajdu Świdnickiego 2013, gdzie awarii uległa Honda i to w momencie, kiedy zawodnicy zajmowali czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD NADWIŚLAŃSKI 2013


Oto co powiedzieli zawodnicy chwilę przed startem do rajdu:

Sławomir Kurdyś: Pierwsza eliminacja Rajdowego Pucharu Polski była dla nas bardzo pechowa, ale na Rajd Nadwiślański wybieramy się z dobrymi humorami i nadziejami na dobry wynik. Auto dostało nowe półosie, a problem ze wspomaganiem został rozwiązany. Solidnie przeglądnęliśmy newralgiczne punkty naszej rajdówki, więc liczymy na bezproblemowy start. Na tym rajdzie będziemy chcieli się skupić na walce w grupie N, bo jak pokazały ostatnie starty próba walki o dobrą pozycje w generalce kończy się ukręconą półosią lub urwanym przegubem. Niestety znowu brakło czasu na choćby krótki trening, ale myślę, że uda się osiągnąć jakieś dobre tempo, które umożliwi nam osiągnięcie dobrego wyniku. Dziękujemy za wsparcie finansowe oraz naszej stałej ekipie za pomoc w przygotowaniu auta.

Michał Kasina: Początek sezonu w Świdnicy okazał się pechowy. Nasze dobre tempo znów zaprzepaściła urwana półoś, a przez to szansa na dobry wynik nie została wykorzystana. Do Puław jedziemy z zamiarem nadrobienia straconych. Tamtejsze trasy są naprawdę fajne. Zeszłoroczna edycja, w której startowaliśmy, pokazała, że rajd nie jest już dawnym Mazowieckim z tysiącem prostych. Jest dużo partii “na odwagę” i sporo technicznych fragmentów. Rajd ma swój osobny charakter i ciężko jest go porównać do innych eliminacji. Cieszę się, że dojazdówki oraz jeden z odcinków jest wytyczony w bliskiej odległości Wisły, bo są to naprawdę piękne tereny. Miejmy nadzieję, że tym razem sprzęt nie spłata nam figla i dotrzemy do mety w dobrych nastrojach. Zapraszamy wszystkich kibiców na odcinki Rajdu Nadwiślańskiego! Do zobaczenia na oesach! Nasz start jest możliwy dzięki: AIR-TECH-BUD, KolorPlusStudio oraz Ingram Garaż. Patronat medialny sprawuje Bochnianin.pl.

Fot.: Rafał Moczulski