RAJD NIEPODLEGŁOŚCI I RAJD SENIORA NA TORZE POZNAŃ

Rajd niepodległości

Automobilklub Wielkopolski tradycyjnie już od ponad dwudziestu lat proponuje swoim członkom i sympatykom spędzenie dnia 11 Listopada – Święta Niepodległości podczas ogólnodostępnego, rodzinnego rajdu samochodowego.

Rajd Niepodległości, który w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy zawsze cieszył się wyjątkowo dużą frekwencją. Liczymy, że i w bieżącym roku uczestnicy nie zawiodą tym bardziej, że
organizatorzy jak zwykle dołożyli starań aby ten świąteczny dzień upłynął na dobrej zabawie.


Zobacz także:
SPORT


Oprócz ciekawej trasy, interesujących konkurencji zręcznościowych będzie także można przejechać nitką toru wyścigowego zaliczając kolejno próby samochodowe. Po emocjach wynikających ze sportowej rywalizacji organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Najmłodszych niewątpliwie ucieszy możliwość przejazdu bryczką konną. Nieco starszych zapewne zainteresuje możliwość porozmawiania z całym światem za pomocą stacji krótkofalarskiej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność przez uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu.

Dorośli chętnie wysłuchają prelekcji policjanta drogówki obejrzą pokaz ratowników drogowych. Wszyscy kierowcy będą mieli możliwość sprawdzenia stanu przygotowania samochodu do zimy w podstawowym zakresie na specjalnym stanowisku zorganizowanym przez Stację Obsługi Samochodów Automobilklubu Wielkopolski. Czas umili występ zespołu muzycznego. Ciepły rajdowy posiłek uzupełnią tradycyjne rogale marcińskie. Dla najlepszych przewidziano puchary i cenne nagrody, a dla wszystkich okolicznościowe upominki. Początek imprezy przewidziano na Torze „Poznań” w Przeźmierowie o godz. 8.30.

Jak w poprzednich latach także w tym roku rajd będzie połączony z VI Ogólnopolskim Samochodowym Rajdem Seniora, na który zapraszamy osoby po 60-tym roku życia. Po zmaganiach rajdowych seniorzy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji do kierowania pojazdem na specjalnym stanowisku badań psychotechnicznych a dla chętnych specjalistyczna firma przeprowadzi badania słuchu.

Tekst: Grzegorz Rybak
Fot.: T. Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)