RAJD NOCY MUZEÓW CZYLI OGLĄDAJ ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

W sobotę, 16 maja o godzinie 19-tej rozpocznie się 15. Rajd Nocy Muzeów czyli tradycyjny Zlot Pojazdów Zabytkowych w Boguchwale.

Obecny czas nie jest łaskawy dla organizacji imprez plenerowych, stąd impreza odbędzie się w systemie on-line.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

SPORT


 

Po długim zastoju w przygotowaniach, organizatorzy zdecydowali się na zmianę formy imprezy. Po ustaleniach, podjęta została decyzja o zrealizowaniu Zlotu Zabytkowych Pojazdów ściśle połączonego z międzynarodową Nocą Muzeów z przekazem internetowym “na żywo”.

O godzinie 19:00, na kilku kanałach Youtube i Facebook, rozpocznie się live bezpośrednio z sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale. W zlocie wezmą udział kolekcjonerzy historycznej motoryzacji, związani z Gminą. Chociaż bardzo przykro, że nie można się spotkać na rajdzie, to w rezultacie może to być bardzo miłe wirtualne spotkanie…

Podczas pokazu na żywo wysłuchać można będzie wiele ciekawych historii związanych z prezentowanymi pojazdami. Już teraz wiadomo, że wśród nich będą; Moskwicz 403 z niesamowitą historią, od zawsze związaną z Rzeszowem, Warszawa M20, Chevrolet Touring z 1921 roku, Saaby 96, w tym jeden w wersji rajdowej.

Jedną z wisienek, będą opowieści Michała Wiśniewskiego z zespołu Ich Troje, który opowie o pierwszych swoich samochodach. Tego jeszcze nikt wcześniej nie słyszał!

W trakcie imprezy wszyscy będą zachowywać bezpieczną odległość, maski, oraz inne uwarunkowania związane z koronawirusem.

“Już teraz proszę wybrać najlepszą kawę lub herbatę w sklepie i zaparzyć ją tuż przed 19 godziną w sobotę, 16 maja. Wraz z Wami będziemy delektować się kawą, a z monitorów i głośników będzie leciał niesamowity przekaz o historii motoryzacji. Czy już czujecie tą mgiełkę zapachu kawy pomieszaną z zapachem dawnych olejów i spalin, chociażby z syrenki?” – napisali do nas organizatorzy.

Relacje:
– Youtube: https://www.youtube.com/user/SAABV496 ;
– Facebook: https://www.facebook.com/HoffmanRallyTeam/ .

Fot.: Kamil Bać