RAJD NOWEJ ZELANDII 2013: POJADĄ DWIE SKODY

Rally Polland 2012 5296

W Rajdzie Nowej Zelandii, który odbędzie się w dniach 17-19 maja wokół Whangarei, weźmie udział zespół Škoda MRF, debiutując tym samym w Rajdowych Mistrzostwach Azji i Pacyfiku. Do startów przygotowują się dwie załogi marki – Esapekka Lappi i Janne Ferm, a także Gaurav Gill i Glen Macneall.

Udział marki w Rajdowych Mistrzostwach Azji i Pacyfiku jest ważnym krokiem dla wzrostu marki na rynkach międzynarodowych.


Zobacz także:
RAJDY


– Te zawody są kluczową imprezą motorsportu w tym regionie. Oferuje nam to możliwość zaprezentowania się od najlepszej strony szerszej publiczności – mówi Frank Welsch, członek Zarządu Škody odpowiedzialny za rozwój techniczny.

W 2012 roku Škoda wygrała Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku w kategorii Producentów i Kierowców. Chris Atkinson startował wówczas w Fabii Super 2000, należącej do zespołu MRF.

APRC Rally China 2012 5350

MRF to skrót pochodzący od nazwy Madras Factory Rubber, indyjskiego producenta opon. Teraz zespół ten otrzymał wsparcie fabryczne, a Škoda stała się jego częścią.

– Nasza marka rośnie w siłę na całym świecie. Jesteśmy dumni, że Škoda Motorsport przyczynia się do tego rozwoju – mówi Michal Hrabánek, szef działu sportu.

– Jazda w Rajdowych Mistrzostwach Azji i Pacyfiku to dla nas wielkie wyzwanie pod każdym względem. Naszą ambicją jest osiągnięcie najlepszych wyników – zrobimy co w naszej mocy – mówi Esapekka Lappi,

Rajd wokół Whangarei składa się z 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 289 km.