RAJD POLSKI 2012: KOŚCIUSZKO BĘDZIE TESTOWAŁ

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po raz pierwszy w tym sezonie wystartują na rodzimych trasach. Start w Rajdzie Polski, 10. rundzie Mistrzostw Europy, będzie dla załogi Lotos Dynamic Rally Team rozgrzewką przed kolejnym rajdem szutrowym rozgrywanym w Mistrzostwach Świata.

Michał i Maciek w Mikołajkach wystartują samochodem Ford Fiesta RRC.

Tegoroczny Rajd Polski jest pierwszą z rund Mistrzostw Europy, która wprowadza odcinek kwalifikacyjny zamiast testowego. Taka alternatywa pojawiła się po raz pierwszy w tym sezonie w mistrzostwach świata, w rajdach o luźnej nawierzchni. Dzięki kwalifikacjom na torze w Mikołajkach zawodnicy mogą wybrać swoją pozycję na starcie podczas pierwszego dnia zawodów. Zawodnicy podczas dwóch dni rajdu będą mieli do przejechania 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 233 kilometrów.


Zobacz także:
RAJD POLSKI 2012: FIŃSKIE KWALIFIKACJE
RAJD POLSKI 2012: PREMIERA CITROËNA DS3 R1
RAJD POLSKI 2012: SKODA – LAPPI ZASTĄPI HANINNENA
RAJD POLSKI 2012: POWIEDZIELI PRZED STARTEM
RAJD POLSKI 2012: 54 ZAŁOGI NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ
RAJD POLSKI 2012: BOUFFIER W PEUGEOT 208 R2
RAJD POLSKI 2012: HOŁOWCZYC POJEDZIE SUBARU
RAJD POLSKI 2012: BARDZIEJ KOMPAKTOWA TRASA
RAJD POLSKI 2011: ARCHIWUM


– Start w tegorocznym Rajdzie Polski to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania się przed polską publicznością, a także do ostatniego treningu przed kluczową dla nas rundą Mistrzostw Świata. Jestem bardzo zadowolony, że po raz pierwszy zasiądę za kierownicą Forda Fiesty RRC właśnie na mazurskich szutrowych trasach. Fiesta zawsze dawała mi mnóstwo frajdy z jazdy, a po ostatnich testach z Markko Martinem i startem we Włoszech wybór ten nasuwał się wręcz automatycznie. Mam nadzieję, że start tym samochodem dostarczy kibicom ciekawych emocji, a nam wielu niezapomnianych wrażeń z jazdy – powiedział Michał Kościuszko.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Dynamic Rally Team jest spółka Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull.

Strona zespołu: www.lotosdynamicrallyteam.pl.