RAJD POLSKI 2014: BRYAN BOUFFIER BĘDZIE KORZYSTAĆ Z COYOTE

_MG_4452_lores

Trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier w najbliższy weekend wystartuje w LOTOS 71.Rajdzie Polski, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.

Na starcie nie zabraknie również Polaków: Roberta Kubicy z Maćkiem Szczepaniakiem – jedynej polskiej załogi startującej w pełnym cyklu WRC, Michała Sołowowa z Maćkiem Baranem i Krzysztofa Hołowczyca z Łukaszem Kurzeją.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD POLSKI 2014


Obowiązkowo wystartują zespoły fabryczne Volkswagena (Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala), Citroena (Kris Meeke, Mads Østberg), M-Sportu (Mikko Hirvonen, Elfyn Evans) i Hyundaia (Thierry Neuville, Juho Hanninen). Zawodnicy podczas czterech dni rywalizacji mają do pokonania 24 odcinki specjalne o łącznej długości 362 kilometrów zlokalizowane na Mazurach oraz w okolicach Druskiennik. Cała trasa rajdu liczy 1676 km. Start 26 czerwca br. oraz meta 29 czerwca br. zaplanowane zostały w Mikołajkach.

System Coyote, z którego podczas rajdu będzie korzystał Bryan Bouffier, zapewnia za pomocą dedykowanego urządzenia dostęp do informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Coyote ostrzega przed takimi zdarzeniami jak : radary, kontrole prędkości, fotoradary stacjonarne, odcinkowe i na czerwonym świetle, patrole nieoznakowane, wypadki, korki, zwężenia, złe warunki i uszkodzona nawierzchnia.

– Poznawanie nowych odcinków w trakcie tegorocznego Rajdu Polski będzie całkiem fajnym doświadczeniem. Wygląda na to, że tylko super oes odbędzie się w tym samym miejscu co zazwyczaj. Cieszę się z powrotu na polskie trasy, które trzykrotnie pozwoliły mi na zdobycie tytułu Mistrza. Jako kierowca testowy Hyundaia nie bardzo mogę czasowo pozwolić sobie na udział w pełnym cyklu Mistrzostw Polski, ale może uda mi się wystartować w Rajdzie Barbórka. W tym roku na dojazdówkach Rajdu Polski skorzystam z rozwiązania jednego z moich sponsorów. Mam nadzieję, że Coyote pomoże mi uniknąć nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Jak zawsze licząc na doping kibiców pozdrawiam wszystkich gorąco – powiedział Bryan Bouffier przed zapoznaniem z trasą LOTOS 71.Rajdu Polski.

_MG_4542_lores

Unikalnym rozwiązaniem w Coyote jest opatentowany system weryfikacji zdarzeń i wiarygodności użytkowników. Pozwala on na znaczne ograniczenie przekazywania błędnych zgłoszeń.

Coyote informuje również ilu użytkowników potwierdziło dane zdarzenie, a także ile czasu upłynęło od ostatniego potwierdzenia. Użytkownik może każde zgłoszenie potwierdzić lub odwołać w przypadku gdy jest nieaktualne, lub omyłkowo wskazane. Baza zdarzeń jest aktualizowana na bieżąco.

Każdy kierowca jadący z Coyote cały czas widzi ilu użytkowników systemu jest wokół niego (w mieście) lub przed nim na trasie, co pozwala bezpiecznie zaplanować podróż.

Obecnie z systemu Coyote korzysta 2 800 000 kierowców w Europie. System jest też dostępny w Polsce jako bezpłatna aplikacja iCoyote dla platform Android, iOS i WP dla urządzeń Nokia.