RAJD POLSKI HISTORYCZNY 2021 RUNDĄ TROFEUM FIA

9. Rajd Polski Historyczny został w 2020 roku odwołany z powodu obowiązujących obostrzeń, związanych z pandemią koronowirusa.

W tym roku Automobilklub Krakowski będzie organizatorem ważnej imprezy międzynarodowej.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

SPORT


 

10 Rajd Polski Historyczny ma być rozegrany w terminie 11-13 listopada 2021 jako finałowa runda tegorocznego Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność.

Do tego cyklu FIA zaliczyła 19 imprez kwalifikacyjnych, które będą przeprowadzone pomiędzy lutym a październikiem w Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i Włoszech, a także w Polsce – będzie to Rajd Retro Carpathia na Ziemi Rzeszowskiej (3 lipca).

– Dokładnie analizowaliśmy różne propozycje, przedłożone przez narodowe federacje automobilowe. Oferta Automobilklubu Krakowskiego przekonała członków naszej komisji, że finałowy rajd powinien być rozegrany właśnie w Polsce. Ufamy, że te zawody ukażą uczestnikom pełnię piękna waszego kraju – wyjaśnia John Naylor, przewodniczący komisji FIA do spraw sportu historycznego.

– Rajd Polski Historyczny po raz pierwszy będzie rozegrany w takiej prestiżowej randze. FIA zmieniła koncepcję tego cyklu i zaplanowała najpierw 19 imprez kwalifikacyjnych w różnych stronach Europy. Czołowi zawodnicy tych eliminacji zostaną dopuszczeni do rozgrywanego w naszym kraju finałowego rajdu, decydującego o końcowych wynikach Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność, a więc cyklu, który stanowi nieoficjalne mistrzostwa Europy w tej trudnej dyscyplinie automobilowej. Będziemy wykorzystywać te nasze dotychczasowe doświadczenia, które dobrze się sprawdziły w minionych latach – zatem bazą będzie tradycyjnie Wieliczka. Mamy też zarysowaną koncepcję trasy, której długość ma wynosić 953 km. Z tego 633 km to będą testy regularności, rozgrywane na najtrudniejszych odcinkach – z reguły dróg górskich – w warunkach normalnego ruchu drogowego – potwierdza Erwin Meisel, inicjator i dyrektor wszystkich dotychczasowych edycji RPH

GCh