RAJD POLSKI KOBIET: PO RAZ DRUGI Z SEATEM

Rak to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce, a druga w Europie. Rocznie diagnozowanych jest 3 miliony nowych przypadków, a 1,7 miliona osób umiera z powodu chorób nowotworowych. Z badań wynika, że w Polsce na sto tysięcy kobiet – 15 choruje na raka szyjki macicy (jest to najwyższy wynik w Europie), a 30 – na raka piersi.

Umieralność na raka piersi rośnie w tempie 1,6 procenta rocznie. Aby zwrócić uwagę na ten problem oraz profilaktykę leczniczą pozwalającą zmniejszyć ten odsetek Fundacja Teraz Kobiety wspólnie ze swoimi partnerami: Seatem i Castrolem już drugi raz organizuje Rajd Polski Kobiet.

– W dniach 26-27 maja odbędzie się II edycja imprezy, już po raz kolejny organizowanej wspólnie z Seatem. W tym roku start rajdu odbędzie się w Warszawie i wyruszy spod salonu Seata przy ul. Malowniczej 29. Data 26 maja została wybrana nieprzypadkowo i łączy się z Dniem Matki – mówi dr. Krystyna Backiel, inicjatorka rajdu.


Zobacz także:
RAJD POLSKI KOBIET: CASTROL KOLEJNYM SPONSOREM
RAJD POLSKI KOBIET: WYŚCIG O ZDROWIE JUŻ W MAJU
RAJD POLSKI KOBIET: PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ROZPOCZĘTE


Trasa Rajdu będzie wiodła m.in. przez: Otwock, Karczew, Górę Kalwarię, Podkowę Leśną, Lesznowolę, Otrębusy, Konstancin czy Piaseczno. Ponadto fundacja wraz z dealerami Seata realizuje od kwietnia do 8 września pikniki medyczne na terenie kilku miast w Polsce.

W tym roku wyjątkowo w rajdzie będą brać udział również załogi męskie – w charakterze wsparcia operacyjnego m.in. Rafał Sonik, Przemek Saleta, Waldemar Błaszczyk, Kamil Butruk, Jarek Kazberuk i inni.

W rajdzie pojedzie 10 załóg z ubiegłego roku, kontynuując już tradycję wspólnej zabawy, rywalizacji sportowej i przede wszystkim promowania badań profilaktycznych.

Promocje badań profilaktycznych będą w tym roku wspierać Panie: Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Krystyna Barbara Kozłowska, Beata Małecka Libera, Anna Popek i Agnieszka Szulim oraz Ewa Gawryluk, będąca oficjalna ambasadorką rajdu.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety, z pomysłodawczynią – dr Krystyną Backiel na czele. Partnerami samochodowymi są SEAT i SUBARU, pojedyncze załogi kobiece wystawią: dealer BMW Bawaria Motors, dealer Mercedesa, dealer LEXUS, a także Volvo Auto Polska. Imprezę wspierają m.in.: Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Grupa Medyczna LUX MED FADO, Grupa Medyczna MEDICA z Łodzi, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku, Castrol, Urzędy miast i gmin leżących na trasie II edycji Rajdu Polski Kobiet, Elektoralna Dental Clinik, Automobilklub Centrum z Warszawy, AM Art-Media Agencja PR, ATS – System.

Dyrektorem Rajdu Kobiet jest znany i ceniony działacz, Witold Prószyński.

Patronem medialnym Rajdu Polski jest m. innymi Newsauto.pl.