RAJD POLSKIE SAFARI 2022: PIERWSZA PĘTLA DLA PIOTRA I KAROLINY OTKO

Załoga Piotr Otko z Karoliną Otko prowadzi w klasyfikacji generalnej 41. Rajdu Polskie Safari po czterech odcinkach specjalnych.

W porannej pętli aż dwa odcinki padły łupem pary jadącej Can-Am Maverick X3.


Zobacz także:

RAJD POLSKIE SAFARI

SPORT


 

Od rana w okolicach Przasnysza pada ulewny deszcz. Trasy są mokre i coraz bardziej błotniste. W takich warunkach wyraźną przewagę mają lżejsze pojazdy, które uzyskały zdecydowanie najlepsze wyniki w przejazdach przedpołudniowej pętli.

Na drugim miejscu plasują się zwycięzcy trzeciej dzisiejszej próby, Marek Kubiczek i Maksymilian Staniszewski (Can-Am Maverick X3), tracąc do liderów ponad 50 sekund. Trzecie miejsce zajmuje załoga Jacek Żak / Artur Kordala w Polarisie RZR Pro XP, ze stratą minuty i 45 sekund.

Poza prowizoryczne podium spadł Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję. Zwycięzca wczorajszego odcinka kwalifikacyjnego zajmował na wszystkich porannych odcinkach pozycje poza pierwszą trójką i w klasyfikacji generalnej jest na czwartym miejscu, tracąc do prowadzących Piotra i Karoliny Otko już ponad 2 minuty.

Na kierowców czeka jeszcze druga, popołudniowa pętla 41. Rajdu Polskie Safari. Ostatni odcinek specjalny ruszy o godzinie 15.10. Meta raju została zaplanowana na 19:15 na rynku w Przasnyszu.

KLASYFIKACJA PO 4 ODCINKACH SPECJALNYCH

1. Piotr Otko / Karolina Otko Can-Am Maverick X3
2. Marek Kubiczek / Maksymilian Staniszewski Can-Am Maverick X3 +0:54.9
3. Jacek Żak / Artur Kordala Polaris RZR Pro XP +1:45.2
4. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja BMW X3 CC +2:12.0
5. Jarosław Kalinowski / Michał Pielużek Polaris RZR Pro XP +2:48.4

Puchar Dacia Duster Motrio Cup

W pucharze Dacia Duster Motrio Cup prym wiedzie Jacek Woszuk z pilotem Wojciechem Jermakow. Załoga wygrała dwa dziś dwa pierwsze odcinki specjalne a na trzecim była druga. Po pierwszej pętli ich przewaga wynosi 4 minuty i 20 sek.

Drugie miejsce zajmuje Maciej Grabowski z Adamem Biniędą. Zwycięzcy wczorajszego prologu wygrali dziś 4 odcinek specjalny Jednorożec i z pewną, 6 sek. przewagą utrzymają drugie miejsce w klasyfikacji w pucharze Dacie Duster Motrio Cup.

Ostatnie miejsce podium po pierwszej pętli zajmują Bartłomiej Wajzer i Patryk Sudoł. Ich strata do lidera wynosi już ponad ponad 10 minut.