RAJD RABAKOZ: KLAUDIA WŚRÓD TERENOWCÓW

W dniach 11-13 maja 2012 roku w węgierskim mieście Kapuvár odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup, rozpoczynający tegoroczną rywalizację o Puchar FIA-CEZ. Zawody w mieście Kapuvar to także pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w 2012 roku.

Łączna długość odcinków specjalnych przygotowanych przez organizatorów węgierskiego rajdu to 362 kilometry (wraz z dojazdówkami trasa rajdu to 470 km). W tym roku zobaczymy na trasach nie tylko samochody, motocykle i quady, ale także ciężarówki. Pierwszego dnia zostanie rozegrany OS zapoznawczy o długości 42 km, następnego dnia zawodnicy zmierzą się na 5 odcinkach o łącznej długości 198 km, a ostatni dzień rajdu należeć będzie do dodatkowych 3 OS-ów o długości 122 km.

Rajd XLavina IV. Rábaköz Cup to początek współpracy Klaudii Podkalickiej rywalizacji zawodniczki w Pucharze FIA – CEZ (Mistrzostwa Europy Centralnej).

– Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowite. Przeprowadzaliśmy intensywne testy bezpośrednio pod specyfikację rajdu XLavina IV. Rábaköz Cup 2012, sprawdzaliśmy twardość zawieszenia i amortyzatorów. Auto przejechało odpowiednią liczbę kilometrów. Adrenalina daje się we znaki, a to znak, że jesteśmy przygotowani do startu – mówi Klaudia Podkalicka.

Rok 2012 będzie dla zawodniczki bardzo pracowity. W planach na tegoroczny sezon znajdują się m.in. starty we wszystkich pięciu rundach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, FIA CEZ Cross-Country Trophy oraz udział w licznych imprezach dodatkowych, takich jak np. Rajd Barbórka.

W tegorocznym sezonie w RMPST + FIA CEZ Cross-Country Trophy pilotem Klaudii będzie Piotr Binaś, zawodnik znany przede wszystkim ze startów w rajdach terenowych, z potężnym doświadczeniem i wiedzą na temat specyfikacji trudnych odcinków terenowych. Przez wiele lat był pilotem m.in. kierowców Krzysztofa Hołowczyca i Piotra Chodzenia.

– Zdecydowałem się na współpracę z Klaudią, ponieważ bez wątpienia ma duży potencjał i możliwości. Świetnie się rozumiemy, co w teamie kierowca – pilot jest bardzo istotne. Jestem bardzo dumny, że to właśnie do mnie zwrócił się zespół Klaudii z propozycją współpracy i że spośród wielu pilotów wybrano właśnie mnie – mówi Piotr Binaś.

W sezonie 2012 Klaudię Podkalicką wspierają: otoMoto.pl, Miasto Szczecin, Entertainment Group, MinHolder, Verso, Rally Planet, CarGraphics, eXsports.TV, dReamfield Film Studio, ProDriving Team.

Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy, to najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup i w 46. Rajdzie Barbórka. Wicemistrzyni ADAC Logan Cup. Zaczęła jeździć w wieku 13 lat. Jako jedyna kobieta w zespole Prins Polish Racing Team (wspólnie z Kamilem Raczkowskim oraz Dariuszem Nowickim) bierze udział w zawodach ADAC Logan Cup. Jest córką Mariusza Podkalickiego, czterokrotnego Mistrza i trzykrotnego Wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych.