RAJD RABAKOZ: UDANY DEBIUT KRD TEAM W RMPST

KRD TEAM udanie zadebiutował w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Rajdzie Rabakoz Cup na Węgrzech. W swoim pierwszym starcie w rajdach cross country załoga Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba (Bowler Nemesis) zajęła jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecią pozycję w RMPST.

Wygrał Erik Korda i objął prowadzenie w mistrzostwach Węgier. Szef Korda Racing wyprzedził Zdenka Porizka po ostatnim OS-ie, uzyskując przewagę 4 sekund nad Czechem.

Najlepszy z polskich kierowców, Włodzimierz Grajek zajął szóste miejsce w rajdzie, a Dariusz Żyła był dziesiąty.

W ostatnim dniu zawodów rywalizowano na trzech odwróconych odcinkach poprzedniego dnia. Korda wygrał OS 7 i 9, na końcowej próbie pokonując Porizka o 10 sekund, co zadecydowało o ostatecznej klasyfikacji. Adam Małysz wrócił na trasę i zajął 8, 19 i 11 miejsce na oesach. Po usunięciu awarii zawieszenia Pajero, rywalizację wznowiła także Klaudia Podkalicka – kolejno czwarta, druga i szósta w T2.