RAJD RZESZOWSKI 2012: KAJETANOWICZ Z JEDYNKĄ

Już wszystko gotowe do rozegrania 21. Rajdu Rzeszowskiego, czwartej rundy tegorocznych Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody będą również 5. rundą Rajdowego Pucharu Polski, 5. i 6. rundą DMACK Tyres Mistrzostw Słowacji oraz 8. rundą Rajdowego Trofeum Środkowoeuropejskiego (CEZ-FIA).

– Organizatorzy z Automobilklubu Rzeszowskiego wprowadzili interesującą nowość. Przed pierwszymi odcinkami specjalnymi w sekcji będą strefy grzania opon. W naszych rajdach obowiązuje podyktowany względami bezpieczeństwa zakaz grzania opon. To spotyka się z niezadowoleniem zawodników; jedni skarżą się, że muszą pokonywać próby na zimnym ogumieniu, inni szukają sprzecznych z regulaminem sposobów, by jednak zagrzać opony i bywa, że to się kończy nałożeniem kar. Nowe pociągnięcie w dużej mierze uporządkuje tę kwestię. Ale jest też istotne zastrzeżenie – strefy nie będą poprzedzać wszystkich oesów, a tylko te, przed którymi jest odpowiednio długi odcinek, pozwalający na rozgrzanie opon – wyjaśnia Damian Dobrowolski, wicedyrektor rajdu do spraw sportowych.


Zobacz także:
RAJD RZESZOWSKI 2012: POWIEDZIELI PRZED STARTEM
RAJD RZESZOWSKI 2012: RUSZA STRONA INTERNETOWA
RAJD RZESZOWSKI 2012: ZMIANA WARTY


O niespodziankę postarało się kierownictwo rzeszowskiej galerii „Nowy Świat”, która jest jednym z głównych sponsorów imprezy.

– Od czwartku 9 lipca do soboty 11 lipca nasz klub „Kula” będzie pełnił funkcję oficjalnego klubu rajdowego. To będzie doskonałe miejsce dla spotkań uczestników rajdu i sympatyków sportu samochodowego. Zapewniamy klubowe emocje z rajdowym klimatem w tle – zaprasza do klubu „Kula” Adam Kruk, dyrektor galerii „Nowy Świat”.

– Na liście zgłoszeń znalazło się 140 załóg, w tym rajdzie mistrzowskim jest 50 polskich, 17 słowackich, a do tego dwie węgierskie i jedna francuska, jest też jeden pilot z Republiki Czeskiej – wylicza Jan Jędrzejko, dyrektor rajdu.

– Do 4. rundy Platinum RSMP zgłosiły się 53 załogi, do 5. i 6. rundy DMACK Tyres MSR – Mistrzostw Republiki Słowackiej – 30, do 5. rundy RPP 64, do 8. rundy CEZ-FIA 55, zaś w kategorii bez pomiaru czasu pojedzie 6 załóg. Pamiętajmy, że część załóg widnieje równocześnie w różnych punktacjach – uzupełnia Damian Dobrowolski, wicedyrektor sportowy.

Z numerem 1 pojadą Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza RT). Załoga Automobilklubu Polski i Lotos Dynamic Rally Team lideruje w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Z “2” zobaczymy Jozefa Berasa Juniora i Petra Starego (Skoda Fabia S2000), z “3” – Michała Bębenka i Grzegorza Bębenka (Peugeot 207 S2000), z “4” – Wojciecha Chuchałę i Kamila Hellera (Subaru Impreza STi TMR 10), z “5” – Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego (Subaru Impreza), z “6” – Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego (Peugeot 307 S200), którzy jednak nie pojadą w barwach Peugeot Sport Polska Rally Team. Najlepsza załoga w “ośce” – Jan Chmielewski i Jakub Gerber (Citroen DS3) ma numer 9.

Wśród zgłoszonych do głównej punktacji (RSMP, MSR i CEZ-FIA) są dwa auta WRC. Słowak Igor Drotar pojedzie Skodą Fabią WRC, Francuz Laurent Viana Citroenem C4 WRC. Zabraknie Jaroslava Melicharka (Mitsubishi Lancer WRC05), lidera Mistrzostw Słowacji, który na życzenie sponsorów będzie w terminie Rajdu Rzeszowskiego startował we wliczanym do WRC Rajdzie Niemiec.

Start 21. Rajdu Rzeszowskiego nastąpi w czwartek 9 lipca. Od godz. 18:00 będzie trwać prezentacja załóg przed galerią „Nowy Świat”, o 18:30 rozpocznie się ceremonia otwarcia zawodów, a potem zostanie rozegrany widowiskowy Superoes w formie ulicznego wyścigu. Wyniki zawodów poznamy w sobotę.

Szczegóły na www.rajd.rzeszow.pl.