RAJD RZESZOWSKI 2012: RUSZA STRONA INTERNETOWA

W poniedziałek 9 lipca rusza strona 21. Rajdu Rzeszowskiego – www.rajd.rzeszow.pl. Automobilklub Rzeszowski opublikuje na niej regulamin uzupełniający oraz harmonogramy i mapki, dotyczące zarówno rundy RSMP, jak i RPP.

Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego, Marek Dobrowolski przypomina, że impreza zostanie rozegrana w terminie 9-11 sierpnia (czwartek – sobota) i będzie wliczana do Mistrzostw Polski, Słowacji (podwójna runda), do Rajdowego Pucharu Polski i do Trofeum Strefy Środkowoeuropejskiej (CEZ FIA).

– To będzie ważna impreza, więc liczymy na wysoką frekwencję. Spodziewamy się przede wszystkim załóg krajowych i słowackich, ale liczymy też na zawodników węgierskich i czeskich, a być może pojawią się także reprezentanci innych krajów – mówi Marek Dobrowolski.

Jan Jędrzejko, dyrektor rajdu i wiceprezes Automobilklubu Rzeszowskiego uzupełnia to ważną informacją, że 9 lipca nastąpi również otwarcie listy zgłoszeń. Pierwszy termin ich składania upłynie 24 lipca, a drugi – 27 lipca. Dyrektor Jędrzejko podkreśla, ze Rajd Rzeszowski stał się jedną z najważniejszych imprez sportowych Podkarpacia, dzięki czemu może liczyć na pełne wsparcie miejscowych władz.

– Ufam, że tegoroczna edycja będzie równie udana, jak dotychczasowe, które zyskały wielką popularność i zasłużyły na wysokie oceny ze strony zarówno uczestników, jak i widzów – zapowiada dyrektor Jędrzejko.

Autor trasy Andrzej Makaran, wiceprezes Automobilklubu Doliny Sanu potwierdza, że trasa została w zasadniczy sposób przebudowana.

– W porównaniu z ubiegłym rokiem nie zmieniły się tylko odcinki Blizianka i Lubenia. Ten ostatni jest najdłuższą próbą Rajdu Rzeszowskiego, liczy 25,5 km – mówi.

Wicedyrektor sportowy Damian Dobrowolski uzupełnia, że bazą zawodów pozostają obiekty Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej. Na terenie kampusu tej uczelni będzie też ulokowany park serwisowy. Lista zgłoszeń będzie opublikowana 31 lipca.

Zobacz: www.rajd.rzeszow.pl