RAJD RZESZOWSKI 2012: ZMIANA WARTY

21. Rajd Rzeszowski, 4. runda tegorocznych Mistrzostw Polski, odbędzie się w terminie 9-11 sierpnia. Zawody będą również 5. rundą Rajdowego Pucharu Polski oraz rundą Mistrzostw Słowacji i Rajdowego Trofeum Środkowoeuropejskiej strefy FIA (CEZ).

– Zajdzie ważna zmiana. Funkcję dyrektora imprezy objął Jan Jędrzejko – informuje Marek Dobrowolski, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

– Kierowałem zespołem organizacyjnym pięciu ostatnich edycji naszej koronnej imprezy, wcześniej przez dwa lata byłem jej wicedyrektorem. Zrezygnowałem z tej funkcji, bo kilka miesięcy temu zostałem powołany do składu Głównej Komisji Sportu Samochodowego. Byłoby co najmniej niezręczne, gdybym jako przedstawiciel GKSS miał oceniać siebie samego w roli szefa Rajdu Rzeszowskiego – tłumaczy Jarosław Noworól.

Jan Jędrzejko jest wiceprezesem zarządu okręgowego PZM w Rzeszowie. Ma ogromne doświadczenie organizacyjne. Należy do grona działaczy, którzy w 1999 r. reaktywowali organizację Rajdów Rzeszowskich. W przygotowanie najważniejszej na Podkarpaciu imprezy motorowej był zaangażowany od lat, pełniąc wiele odpowiedzialnych funkcji, w tym wicedyrektora Rajdu Rzeszowskiego.

– Mam na tej funkcji wielu znakomitych poprzedników, bowiem dyrektorami Rajdów Rzeszowskich byli w przeszłości działacze wielce zasłużeni – że wymienię Bolesława Włodarkiewicza, Adama Skomrę, Zdzisława Grzyba czy mego bezpośredniego poprzednika, Jarosława Noworóla. Najważniejsze, że – jak zawsze – działamy w zgranym i doświadczonym zespole, w którym doskonale się rozumiemy. Przygotowania są już daleko zaawansowane i wierzę, że 21. edycja naszej imprezy będzie stanowić kontynuację dotychczasowej dobrej passy – mówi Jan Jędrzejko.

Organizatorzy deklarują, że pod względem układu trasy nie będzie żadnej rewolucji i węzłowe próby sportowe będą skupione – tak jak w ostatnich latach – na trudnych technicznie drogach Podkarpacia w powiatach rzeszowskim, strzyżowskim i łańcuckim.