RAJD RZESZOWSKI 2013: BOUFFIER POJEDZIE W PEUGEOT

RR 1_rzesz-64

W dniach od 8 do 10 sierpnia 2013 odbędzie się 22. Rajd Rzeszowski, stanowiący 4. rundę Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 6. rundę Rajdowego Pucharu Polski i 9. rundę mistrzostw CEZ-FIA.

Dowidzieliśmy się, że swoje uczestnictwo potwierdził Bryan Bouffier. Warto przypomnieć, że w ostatnich dniach został on fabrycznym kierowca testowym zespołu Hyundai Motorsport, który w przeszłym sezonie wystartuje w Mistrzostwach Świata WRC z modelem i20 WRC! A jednak Bryan zamierza przyjechać do Rzeszowa, w którym ro miejscu rozpoczęła się jego przygoda z polskimi rajdami (zdobył następnie trzy tytuły mistrza naszego kraju)…


Zobacz także:
RAJDY
22. RAJD RZESZOWSKI


– 26 lipca upłynie drugi termin zgłoszeń do naszej imprezy. Dotychczas przyjęte zgłoszenia pochodzą m.in. od czołowych załóg krajowych – zarówno w klasyfikacji RSMP, jak i RPP. Interesującym uzupełnieniem są na tę chwilę dwie załogi zagraniczne. Przed dziewięciu laty swój polski debiut zaliczyli w naszym rajdzie Bryan Bouffier i Xavier Panseri. Wtedy startowali Peugeotem S1600, teraz zgłosili się do klasy 6 autem tej samej marki w wersji 208 R2B. Egzotycznym novum będzie tajwańska załoga Yein Dai-Wei i Ko Ming-Roung, korzystająca z bułgarskich licencji. Mistrzowie Tajwanu pojadą w Renault Twingo R2B, również w klasie 6. To pierwsza azjatycka załoga, którą będziemy gościć w naszym rajdzie – wyjaśnia Jarosław Noworól, wiceprezes sportowy Automobilklubu Rzeszowskiego.

Pełna lista zgłoszeń zostanie opublikowana na poczatku przyszłego tygodnia. W poniedziałek, 29 lipca w Rzeszowie w galerii Nowy Świat (Rzeszów, Krakowska 20), która jest głównym sponsorem Rajdu Rzeszowskiego, odbędzie się konferencja prasowa, z udziałem Marka Dobrowolskiego, prezesa Automobilklubu Rzeszowskiego, Zdzisława Grzyba – prezesa Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie, Jana Jędrzejko – dyrektora rajdu, Damiana Dobrowolskiego – Z-cy Dyrektora ds. Sportowych, dyrektora galerii Nowy Świat Anny Bielendy oraz kierowców wywodzących się z Podkarpacia: Macieja Rzeźnika i Sławomira Ogryzka.

GCh

Fot. Łukasz Krasowski