RAJD ŚWIDNICKI 2012: LOTOS – SUBARU RT TESTUJE

W ramach przygotowań do asfaltowych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w tym najbliższej – Rajdu Świdnickiego, Wojtek Chuchała odwiedził rajdową akademię Vittorio Canevy. Ponieważ Włochy słyną nie tylko ze wspaniałych samochodów, ale także z krętych, asfaltowych dróg o specyficznym charakterze, nie ma chyba lepszego miejsca, aby szukać specjalistów od tej nawierzchni.

Kierowca Lotos – Subaru Poland Rally Team spędził trzy pracowite dni, poznając tajniki jazdy pod okiem samego Canevy, uznanego autorytetu i współautora sukcesów wielu czołowych zawodników z całego globu.

– Jazda po asfalcie mogłaby się wydawać prosta. Chodzi przecież o to, żeby cały czas trzymać szybkie tempo i nie popełniać błędów. Czasami trzeba też skręcić, trochę rzucić auto bokiem i dalej gnać do przodu. Jednak tak naprawdę wygląda to troszkę inaczej. Dobrze, że są takie miejsca, gdzie można zupełnie zmienić swoje wizje techniki rajdowej, poprawić pewne elementy i zbudować spójną całość. Jednym z nich jest szkoła Vittorio Canevy, w której miałem przyjemność zdobywać wiedzę. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w tym szkoleniu, dzięki któremu wiem, jak jeździć lepiej i nawet moja codzienna jazda wygląda teraz zupełnie inaczej. Nauka u włoskiego specjalisty od asfaltów mocno wpłynęła na mój styl jazdy. I mimo że nie zostałem nauczony wchodzenia w nawroty tyłem jak Gigi Galli, i tak z niecierpliwością czekam na kolejny rajd, aby wykorzystać zdobytą wiedzę i po raz kolejny godnie reprezentować barwy naszych partnerów: Subaru Import Polska, Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Lotyos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO – opowiadał Wojtek Chuchała.