RAJD SZWECJI 2013: KOŚCIUSZKO TESTUJE Z MISTRZEM

Michal 1_Kosciuszko_MINI

W poniedziałek, 4 lutego Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak w MINI WRC pod okiem Marcusa Grönholma, dwukrotnego Mistrza Świata, rozpoczną przygotowania do Rajdu Szwecji. Załoga Lotos Rally Team będzie testowała na trzykilometrowym odcinku w okolicy Hagfors.

Rajd Szwecji, druga runda Mistrzostw Świata, jest jedyną typowo zimową imprezą w kalendarzu WRC. Michał Kościuszko, który od pięciu lat nie startował na śniegu, będzie musiał szybko przyzwyczaić się do nowego rodzaju opon ze słynnymi szwedzkimi kolcami. Jazda w zimowej scenerii może sprawiać dużo przyjemności, ale wymaga również doskonałego wyczucia przyczepności.


Zobacz także:
RAJDY


Michał Kościuszko: Dawno nie startowałem w rajdzie zimowym. Jazda na luźnych nawierzchniach zawsze sprawiała mi wiele radości i dobrze czuję się w takich warunkach, ale wyczucie przyczepności opon z długim kolcem będzie wymagało treningu. Na Monte jechaliśmy na kolcach 2 milimetrowych teraz czekają nas 12 milimetrowe. Dlatego właśnie zaplanowaliśmy trening w Szwecji w warunkach typowo rajdowych. Na ten jeden dzień do zespołu Lotos Rally Team dołączy Marcus, który doskonale zna specyfikę Rajdu Szwecji. Jego rady na pewno dużo wniosą do mojego stylu jazdy oraz set-upu auta. Zapowiada się dynamiczny dzień w prawdziwie zimowych warunkach.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Rally Team jest Grupa Lotos. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw Lotos Dynamic, marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull.

Fot.: zespoły oraz Marek Wicher, Marcin Rybak