RAJD TERAZ KOBIETY 2013: POJADĄ PO SZUTRACH

www.facebook.com/Przemyslaw.Lipinski.Fotografia

Masz samochód osobowy i chcesz sprawdzić swoje umiejętności za kółkiem? Dbasz o zdrowie swoje i bliskich? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na te pytania koniecznie weź udział w drugiej edycji Rajdu Teraz Kobiety.

Odbędzie się on w dniach 28-29 września na leśnych terenach Podlasia. Czekamy na załogi damskie, męskie i mieszane w autach bez względu na rodzaj zawieszenia i posiadany napęd. Portal NewsAuto.pl jest patronem medialnym imprezy.


Zobacz także:
SPORT
RAJD TERAZ KOBIETY 2013
RAJD POLSKI KOBIET 2013


Pierwszy dzień Rajdu (28 września, sobota) to 8 prób sportowych na specjalnie przygotowanych odcinkach oraz trasy szutrowe i turystyczne wiodące przez przepięknie położone miejscowości Podlasia. Trasa jest wyjątkowo urokliwa, a jednocześnie możliwa do przejechania przez każdy pojazd bez względu na rodzaj napędu czy zawieszenia. Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia umiejętności podczas próby specjalnej, prowadząc oryginalny samochód wojskowy marki Uaz 469B Dodatkową atrakcją będzie próba na gokartach.

www.facebook.com/Przemyslaw.Lipinski.Fotografia

Atrakcje te zapewni firma TDM Electronics S.A. oraz Tor Kartingowy Sadkarting z Białegostoku. Dzień pełen wrażeń zakończymy podczas wspólnej kolacji w kompleksie wypoczynkowym „Lipowy Most Golf Park” położonym niedaleko Supraśla. Kolejnego dnia nauczymy się grać w golfa, po czym uczestniczyć będziemy w turnieju golfa zorganizowanym przez właściciela obiektu. Muzeum Ikon w Supraślu z aranżacją światła i dźwięku, jedyny taki obiekt w Polsce, zapewni wiele doznać estetycznych, a także pogłębi wiedzę historyczną.

Celem imprezy jest promowanie badań profilaktycznych wśród Pań i Panów – w niedzielę, 29 września będą przeprowadzone badania profilaktyczne (mammografia, cytologia, USG piersi, USG prostaty, RTG klatki piersiowej, badanie krwi w kierunku obecności żółtaczki grupy B i C, oraz pobór krwi w kierunku PSA, jak również w kierunku potencjalnych dawców szpiku kostnego). Badania zostaną przeprowadzone z specjalnie podstawionym mammobusie oraz ambulansie, które usytuowane zostaną przy budynku Ratuszu. Pozostałe badania specjalistyczne przeprowadzą specjalnie dyżurujący lekarze w poradniach specjalistycznych Eskulap w Białymstoku ul. Nowy Świat 11C, który podjął z Fundacją współpracę medyczną.

Wszystkimi zaplanowanymi badaniami Fundacja będzie chciała objąć nie tylko uczestników rajdu, ale również mieszkańców okolicznych miast i miasteczek. Ilość wykonanych badań będzie uzależniona od wielkości pozyskanego budżetu od sponsorów.

RK 3_zbiorowe

Organizatorem oraz kreatorem Rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety (Prezes Krystyna Backiel), której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z chorobami nowotworowymi. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych akcji na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych.

Sukcesem zakończyła się jedna z ostatnich inicjatyw Fundacji – III Rajd Polski Kobiet (czerwiec 2013), w którym wzięło udział ponad 30 kobiecych załóg. Za kierownicą zasiadły, m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Maga Stam, Katarzyna Jankowska, Karolina Lampel –Czapka, załoga RMF 4racing Team. W ciągu jednego dnia imprezy wykonano 39 badań cytologicznych, 92 badania mammograficzne oraz 55 osobom wykonano USG tarczycy, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru oraz objęto konsultacją lekarza endokrynologa. Wykonano także podstawowe badanie wzroku dzięki zaangażowaniu firmy Johnson & Johnson Vision Care, producenta soczewek kontaktowych marki ACUVUE. Setki pań, na terenie Warszawy, okolic jak i całej Polski, dzięki tej imprezie zostało poinformowanych o konieczności wykonywania badań profilaktycznych oraz ich znaczeniu.

Więcej informacji uzyskać można na stronie rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.