RAJD TERAZ KOBIETY 2013: RUSZYŁY ZAPISY DO 2. EDYCJI

RTK_1

Ruszyły zapisy do drugiej edycji samochodowego Rajdu Teraz Kobiety, który odbędzie się w dniach 28-29 września na terenach Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Celem imprezy, która jest kontynuacją Rajdu Polski Kobiet jest promowanie badań profilaktycznych wśród pań i panów.

Jesienna edycja jest kierowana do użytkowników wszystkich aut bez względu na płeć, doświadczenie za kierownicą oraz rodzaj zawieszenia i posiadany napęd w aucie. Udział w nim mogą wziąć załogi kobiece, męskie oraz mieszane.


Zobacz także:
SPORT
RAJD POLSKI KOBIET 2013


Rajd Teraz Kobiety to połączenie świetnej zabawy za kierownicą w gronie osób ciekawych świata i nowych doświadczeń z dbaniem o zdrowie własne i najbliższych. Na uczestników czeka niezapomniany weekend na terenach Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu.

RTK_2

– W 2011 roku po raz pierwszy pojechałam w Rajdzie Teraz Kobiety, aby udowodnić sobie, że można walczyć i wygrywać. Udział w tej imprezie to ogromna przyjemność, a energia i pozytywne wibracje jakie towarzyszą rajdowi sprawiają, że coraz więcej osób bierze w nim udział i zaraża się pasją motoryzacyjną. Dzięki udziałowi w Rajdzie mamy możliwość zbadania się oraz – co najważniejsze – zachęcenia do profilaktyki osób, które obserwują nasz Rajd w wielu miejscowościach, przez które przejeżdżamy. Zapraszam do wzięcia udziału w najbliższym Rajdzie i regularnych badań profilaktycznych – mówi Alicja Polańska, ambasadorka Rajdu Polski Kobiet, która wygrała walkę z chorobą nowotworową.

Pierwszy dzień Rajdu (28 września, sobota) to 8 prób sportowych na specjalnie przygotowanych odcinkach oraz trasy szutrowe oraz turystyczne wiodące przez przepięknie położone miejscowości Podlasia. Trasa jest wyjątkowo urokliwa, a jednocześnie możliwa do przejechania przez każdy pojazd bez względu na rodzaj napędu czy zawieszenia. Każdy uczestnik będzie miał także okazję do wzięcia udziału w wyścigu samochodem militarnym udostępnionym przez Firmę TDM Electronics S.A.

Po dniu pełnym sportowych zmagań, uczestnicy zregenerują siły podczas wspólnej kolacji w kompleksie „Lipowy Most Golf Park” położonym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej niedaleko Supraśla, by kolejnego dnia zagrać m.in. w turnieju golfa.

RTK_3

Niedziela będzie także dniem badań i troski o zdrowie – dla Pań i Panów będą przeprowadzone badania profilaktyczne w hotelu oraz w specjalnie dyżurujących Poradniach specjalistycznych w Białymstoku współpracujących z Fundacją. Będzie można oddać krew, również w kierunku potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku kostnego.

Wszystkimi zaplanowanymi badaniami Fundacja będzie chciała objąć nie tylko uczestników rajdu, ale również mieszkańców okolicznych miast i miasteczek.

Organizatorem oraz kreatorem Rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety (z nieocenioną Prezes, dr. Krystyną Backiel na czele), której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z chorobami nowotworowymi. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych akcji na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych. Sukcesem zakończyła się jedna z ostatnich inicjatyw Fundacji – III Rajd Polski Kobiet (czerwiec 2013), w którym wzięło udział ponad 30 kobiecych załóg.

Za kierownicą zasiadły m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Maga Stam, Katarzyna Jankowska, Karolina Lampel -Czapka. W ciągu jednego dnia imprezy wykonano 39 badań cytologicznych, 92 badania mammograficzne oraz 55 osobom wykonano USG tarczycy, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru oraz objęto konsultacją lekarza endokrynologa. Setki Pań, dzięki tej imprezie zostało poinformowanych o konieczności wykonywania badań profilaktycznych.

Oficjalnym partnerem medialnym raju jest portal NewsAuto.pl.

Więcej informacji uzyskać można na stronie rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.

FOTOGRAFIA Przemysław Lipiński