RAJD TERAZ KOBIETY: JAZDA PO ZDROWIE!

W dniach 14-16 października odbędzie się pierwsza edycja jesienna Rajdu Teraz Kobiety. Organizatorem oraz kreatorem Rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z chorobami nowotworowymi.

Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych akcji na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych.

14 października około godziny 14-tej na placu przy CH AUCHAN ul. Hetmańska 16 w Białymstoku odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej edycji jesiennej Rajdu Teraz Kobiety. Dokona go Jarek Kazberuk (który wraz z Martyną Wojciechowską jest oficjalną twarzą Rajdu) oraz Piotr Bagniuk – Komandor Rajdu.

Do Rajdu zgłoszonych jest na razie 16 załóg kobiecych. Wśród aktualnie zgłoszonych 32 pań znajdują się między innymi: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Natasza Caban, Maria Czachor, Jolanta Borowiec, Magda Modra. Czekamy na potwierdzenie udziału Doroty Zawadzkiej– “Superniani”.

Kilka marek samochodowych wystawiło do Rajdu Teraz Kobiety swoje kobiece załogi, między innymi:
– Iberia Motor Co. Importer Seata – oficjalny partner samochodowy Fundacji;
– Subaru Import Polska oraz Dealer Subaru w Białymstoku (P.U.H. GRAFIX);
– dealer BMW Bawaria Motors;
– dealer Lexus Warszawa Żerań.

Jesienna edycja Rajdu będzie wyjątkowo atrakcyjna ze względu na wyścigi szosowe (14.) oraz off-road (15.). Łączna długość trasy Rajdu to ponad 150 km, 10 prób sprawnościowych, poprzedzonych PKC + 180 km trasy dojazdowej z Warszawy do Białegostoku.

Kobiece załogi przejeżdżając przez miejscowości na trasie Rajdu będą promować badania i profilaktykę onkologiczną (m.in.: Warszawa, Białystok, Supraśl, Ogrodniczki, Kopna Góra, Kruszyniany, Bobrowa Dolina, Gmina Zabłudów). Wyścigi pierwszego dnia będą odbywać się samochodami sportowymi: Seatami Ibiza Cupra Bocanegra oraz Leon Cupra R, podstawionymi przez Iberia Motor Co. Importera Seata. Drugiego dnia rajdu terenowego załogi przejadą odpowiednio przygotowanymi do off -roadu autami. Do rywalizacji przystąpią załogi wystawione przez w/w marki samochodowe oraz auta terenowe indywidualnych załóg.

Całą trasę Rajdu wspierać będzie sześć samochodów z Podlaskiego Klubu 4X4 – służąc pomocą i radą uczestniczkom Rajdu. Sportową część Rajdu zorganizował i poprowadzi Automobilklub Podlaski.

Podczas Rajdu Teraz Kobiety będą realizowane badania profilaktyczne:

1. W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, które w czasie trwania Rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne, cytologiczne, USG, porady psychologów, m.in.: Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

2. W Białymstoku w trakcie Rajdu prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne oraz akcja poboru krwi. Dodatkowo w Supraślu, w którym odbędzie się uroczyste otwarcie Rajdu off-road udostępniony będzie dla Kobiet , przez cały czas trwania Rajdu, mammobus. Mieszkanki Supraśla i okolicznych miejscowości będą mogły przeprowadzić badania mammograficzne.

Mamy nadzieję, iż jesienna edycja Rajdu będzie kolejnym sukcesem w kształtowaniu świadomości profilaktycznej Kobiet i przyczyni się do ratowania zdrowia i życia Kobiet w Polsce. Świadoma profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym u kobiet.

Fundacja pragnie serdecznie podziękować za wsparcie i zaangażowanie wszystkim osobom, firmom, instytucjom oraz Markom samochodowym, dzięki którym jesienna edycja Rajdu Teraz Kobiety będzie mogła być zrealizowana

Dr Krystyna Backiel
Prezes Fundacji Teraz Kobiety

Zdjęcie z czerwcowego Rajdu Polski Kobiet: rajd-polski-kobiet.pl (4lomza.pl)

Regulamin rajdu dostępny jest pod adresem internetowym http://rajd-polski-kobiet.pl/regulamin-uzupelniajacy