RAJD TRIBEC: CHUCHAŁA WALCZY O PUNKTY

Rally Tribec z bazą w miejscowości Topolcany w kraju nitrzańskim będzie stanowił trzecią rundę Mistrzostw Słowacji. Zawody zostaną rozegrane w terminie 25-26 maja, a w harmonogramie znajdzie się dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości przeszło 90 kilometrów.

Poza charakterystycznymi asfaltami, nie zabraknie także efektownej próby, wytyczonej ulicami miasta. Na starcie ponownie zobaczymy załogę Lotos – Subaru Poland Rally Team, która będzie trenować przed Rajdem Karkonoskim, rywalizując jednocześnie o punkty w słowackim czempionacie. Podczas inauguracyjnego Rally Presov Wojtek Chuchała i Kamil Heller podróżowali ze zmiennym szczęściem, ale drugiego dnia zaprezentowali szybkie tempo, które zamierzają utrzymać podczas kolejnych zawodów.

Wojtek Chuchała: Jadąc na następną rundę mistrzostw Słowacji czujemy się trochę jak na wakacjach, chociażby z powodu atmosfery pełnego relaksu, jaka tam panuje. Nie zapominamy jednak, że najważniejsze jest przejechanie wszystkich odcinków jak najlepszym tempem i przygotowanie się do Rajdu Karkonoskiego. Walka o punkty w grupie N z pewnością dostarczy nam wielu wrażeń, tym bardziej, że w klasyfikacji generalnej również może być ciekawie. Liczymy więc na udany weekend, podczas którego zamierzamy dobrze zaprezentować barwy naszych Partnerów: Subaru Import Polska, Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO.

Kamil Heller: Bezpośrednio przed Rajdem Karkonoskim wystartujemy w Rally Tribec. Mamy nadzieję, że tym razem pech nas opuści i uda się przejechać całe zawody szybkim tempem, bez żadnych przygód. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, ale także pokonać treningowe kilometry przed trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na pewno pomogą nam w tym również kolejne testy pod okiem Urmo Aavy. Pozdrawiamy wszystkich kibiców i do zobaczenia na starcie!