RAJD W. BRYTANII 2013: KUBICA ZNÓW POZA DROGĄ (3. DZIEŃ)

RWB Cz_35575

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) utrzymali pozycje liderów po trzech dniach rywalizacji w Rajdzie Wielkiej Brytanii – Wales Rally Great Britain 2013.

Robert Kubica i Michele Ferrara powtórzyli wczorajszy “wyczyn”. Ich Citroën DS3 WRC rolował na drugim odcinku etapu. Załodze nie stało. Jak stwierdził kierowca, przyczynną wypadnięcia z trasy był błąd w opisie.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD W. BRYTANII 2013


Jak twierdzi nasz najlepszy kierowca – jutro nie pojedzie raczej już w rajdzie… Z rywalizacji odpadli też Jewgienij Nowikow i Ilka Minor, którzy robili swojego Fordzie Fiesta RS WRC.

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia toczył dziś rywalizację z Jari-Matti Latvalą i Miikka Anttilą w bliźniaczym(Volkswagenie Polo R WRC. Dziś Fin był lepszy – wygrał aż trzy odcinki specjalne, podczas gdy Francuz ani jednego. Do odrobienia pozostało jednak jeszcze 20,3 sekundy.

Dwa pierwsze OS-y zakończyły się sukcesem trzeciej załogi w Volkswagenie: Andreas Mikkelsen i Mikko Markkula, którzy awansowali z szóstego na czwarte miejsce przed Madsa Østberga i Jonasa Anderssona (Ford Fiesta RS WRC). Na trzeciej pozycji pozostali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul Ford Fiesta RS WRC). Odcinek wygrali także Daniel Sordo i Carlos Del Barrio (Citroen DS3 WRC) oraz Thierry Neuville.

 

 

Dziś bardzo dobrze spisywali się Michał Sołowow i Chris Patterson (Ford Fiesta RS WRC). Widać było, że kierowca po przerwie “wjeżdża” się w samochód z odcinka na odcinek. Polacy awansowali na czternaste miejsce.

Jazdę kontynuują także Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R2).

Dzisiejszy dzień składał się z siedmiu prób, w tym dwóch przejazdów widowiskowego Chirk Castle o długości 2,06 kilometra. Ostatni OS był przerywany, bowiem zgromadziły się tłumy kibiców, co zagrażało bezpieczeństwu na trasie.

WYNIKI PO 3. DNIACH

1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) – 1:34.48,0 godz.;
2. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (Volkswagen Polo R WRC) – strata 20,3 sek.;
3. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul Ford Fiesta RS WRC) – 1.14,4 min.;
4. Andreas Mikkelsen i Mikko Markkula (Volkswagen Polo R WRC) – 1.34,4 min.;
5. Mads Østberg i Jonas Andersson (Ford Fiesta RS WRC) – 1.41,7 min.;
6. Martin Prokop i Michal Ernst (Ford Fiesta RS WRC) – 6.42,0 min.;
7. Daniel Sordo i Carlos Del Barrio (Citroen DS3 WRC) – 7.45,5 min.;
8. Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta R5) – 9.20,5 min.;
9. Jari Ketomaa i Tapio Suominen (Ford Fiesta R5) – 10.20,3 min.;
10. Mark Higgins i Carl Williamson (Ford Fiesta R5) – 10.5,0 min.;
14. Michał Sołowow i Chris Patterson (Ford Fiesta RS WRC) – 18.06,4 min.;
39. Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R2) – 49.14,0 min.