RAJD WALDVIERTEL 2013: JESIENNY TEST KAJETANOWICZA

kajetanowicz 13

Tereny północno-zachodniej części Austrii będą gościć 8 i 9 listopada zawodników startujących w Rajdzie Waldviertel. W tej finałowej rundzie Mistrzostw Austrii i Rajdowego Pucharu Europy reprezentować nasz kraj będą 4-krotni Mistrzowie Polski – Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.

Świeżo upieczeni triumfatorzy polskiego czempionatu otrzymali drugi – z 76 – numer na liście zgłoszeń. Z jedynką ustawiono wielokrotnego Mistrza Austrii i 5-krotnego zwycięzcę tego rajdu – Raimunda Baumschlagera, a za nimi wielu europejskich zawodników startujących m.in. w tym pucharze.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD WALDVIERTEL 2013


Rajd Waldviertel to impreza z ponad 50-letnią tradycją, organizowana jako następca uznanego Rajdu Semperit. Po sukcesie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski załoga Lotos Rally Team i Automobilklubu Polski zmierzy się z 13 nowymi dla niej odcinkami specjalnymi. Co ważne i wyróżniające ten rajd – OS-y mają mieszaną charakterystykę nawierzchni i dla całej długości prób ponad 75 proc. trasy prowadzi po szutrze, a pozostała część po asfalcie. Oznacza to, że zawodnicy na każdym z odcinków będą rywalizować na dwóch rodzajach nawierzchni, co stanowi dodatkowe utrudnienie.

Kajetan Kajetanowicz (Lotos Rally Team – Automobilklub Polski): Sezon na szczęście dla nas się jeszcze nie skończył. Cieszę się, że nasi Partnerzy zgodzili się na zmianę kalendarza, bo mógłbym przez te 1,5 miesiąca zwariować bez startu. Udział w Rajdzie Waldviertel to fajny akcent na zakończenie sezonu, który rozpoczęliśmy w Austrii podczas Rajdu Janner, i zakończymy także w tym kraju. Każdy nowy rajd, każdy nowy odcinek specjalny, to dla mnie świetna okazja do rozwoju i stawienia czoła nowym wyzwaniom. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że każdy kolejny sukces powoduje u mnie jeszcze większy apetyt i w głowie rodzą się kolejne marzenia. Fantastycznie, że mogę je spełniać!

Wyniki rajdu poznamy w sobotę.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana w sezonie 2013 wspierają strategiczny partner Lotos Rally Team – Grupa Lotos oraz Lotos Paliwa – producent paliw Lotos Dynamic – a także Driving Experience i CUBE.ITG.