RAJD WISŁY 2012: DYREKTOR SZKUTA ZAPRASZA

W dniach 14-15 września rozegrany zostanie 58. Rajd Wisły – szósta runda Rajdowego Pucharu Polski. Na zawody zaprasza zawodników i kibiców ich dyrektor, Andrzej Szkuta.

– Po raz 58 Automobilklub Śląski organizuje Rajd Wisły. W dniach 14-15 września, tak jak w roku ubiegłym na drogach Jastrzębia – Zdrój i Pawłowic, przygotowaliśmy dla zawodników 9 odcinków specjalnych (3 odcinki pokonywane trzykrotnie) o łącznej długości 85 km przy długości całego rajdu 195 km. Park serwisowy będzie zlokalizowany na gościnnym terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu – Zdrój.
Nowością rajdu będzie zapewne miasteczko rajdowe, które powstanie w sobotę na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tutaj oprócz Startu i Mety, będzie można w ciągu dnia zobaczyć samochody rajdowe w czasie planowanych przerw (komasacje). Tutaj również przewidujemy szereg innych atrakcji min. prezentacja pojazdów zabytkowych, replik samochodów rajdowych, stoiska motoryzacyjne oraz będzie można sprawdzić się w symulatorze dachowania, w symulatorze zderzeniowym i zobaczyć jak to jest prowadzić samochód po spożyciu alkoholu (alkogogle).
Jednak największą niespodzianką będzie start w rajdzie za zgodą Głównej Komisji Sportu Samochodowego klasy samochodów Legend czyli samochodów wyprodukowanych przed 1992 rokiem.
W tym miejscu należą się podziękowania władzom miasta Jastrzębie – Zdrój i władzom gminy Pawłowice, przez które przebiega trasa rajdu, które widzą, że święto rajdowe, które przyciąga kibiców z całej Polski jest doskonałą promocją dla regionu.
Sędziowie sportowi, sędziowie zabezpieczenia, Policjanci, Strażacy, Ochotnicy z OSP, Lekarze, Ratownicy Drogowi to grupa prawie 500 osób bezpośrednio zaangażowanych przy rajdzie, którym już dziś dziękuję i mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem osiągniemy zamierzony efekt.
Przypominamy kibicom, a będziemy robić to nieustannie, że muszą rozsądnie i ostrożnie wybierać punktu obserwacyjne, aby nie narażać się na trudne do przewidzenia konsekwencje. Samochody rajdowe to nie zabawki an sznurkach lecz cuda techniki, które czasami wymykają się spod kontroli.
Proszę o zachowanie zdrowego rozsądku, o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia, a w wyborze ciekawych miejsc pomoże wydany informator, którego elektroniczną wersję jak również inne informacje znajdą się na oficjalnej stronie rajdu: www.rajd-wisly.pl

Dyrektor 58 Rajdu Wisły
Andrzej Szkuta

Fot.: ogryzekrallysport