RAJD WŁOCH 2012: CITROENY NA CZELE (1. DZIEŃ)

Sebastien Loeb i Daniel Elena (Citroen DS3 WRC), którzy niedawno podczas Rajdu Francji wywalczyli po raz dziewiąty tytuł Mistrzów Świata WRC prowadzą po pierwszym dniu Rajdu Włoch na Sycylii – przedostatniej w tym roku rundy Mistrzostw Świata.

Drugie miejsce po dwóch odcinkach specjalnych zajmują ich koledzy z zespołu Citroen – Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen. Ich strata do liderów wynosi zaledwie 1,1 sekundy. Trzeci w klasyfikacji: Petter Solberg i Chris Patterson (Ford Fiesta RS WRC) są już gorsi o 13,9 sekundy.


Zobacz także:
RAJD WŁOCH 2012: SUKCES TAKTYKI HIRVONENA (3. ETAP)
RAJD WŁOCH 2012: BEZ EMOCJI – WCIĄŻ HIRVONEN (2. ETAP)
RAJD WŁOCH 2012: KLĘSKA FAWORYTÓW (1. ETAP)
RAJD WŁOCH 2012: KOŚCIUSZKO POWALCZY O ZWYCIĘSTWO


Pierwszy odcinek wygrał Sebastien Loeb przed Mikko Hirvonenem, drugi – Hirvonen przed Loebem.

Pechowo rozpoczęli Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (Ford Fiesta RS WRC), którzy jak informowaliśmy po sezonie przenoszą się do zespołu Volkswagena. Przebita opona spowodowała, że są obecnie na szóstym miejscu – 42,1 sekundy za Sebem. Wyprzedzają ich jeszcze Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Citroen DS3 WRC – 26,2 sek.) oraz Mads Ostberg i Jonas Andersson (Ford Fiesta RS WRC 33,5 sek.).

W dziesiątce są jeszcze: Jewgienij Nowikow i Ilka Minor (Ford Fiesta RS WRC – 51,2 sek.), Christopher Atkinson i Stephane Prevot (MINI John Cooper Works WRC – 1.28,9 min.), Ott Tanak i Kuldar Sikk (Ford Fiesta RS WRC – 1.31,4 min.) oraz Martin Prokop i Zdenek Hruza (Ford Fiesta RS WRC – 1.48,2 min.).

Niestety pechowo rozpoczęli udział w zawodach rywalizujący o tytuł Mistrzów Świata w klasie PWRC, Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak. Mitsubishi Lancer Evo X nie dotarł do mety drugiego odcinka specjalnego. Odpadli jednak także najgroźniejsi rywale Polaków: Benito Guerra i Borja Rozada Hernandez (Mitsubishi Lancer).

W PWRC prowadzą Nicolas Fuchs i Fernando Mussano (Subaru Impreza WRX STI), a kolejne miejsca zajmują: Marcos Sebastian Ligato i Ruben Garcia (Subaru Impreza WRX STI) oraz Walerij Gorban i Andrii Nikolajew (Mitsubishi Lancer Evo X).