RAJD WROCŁAW: GELAZNINKAS WYSTARTUJĄ W BARWACH SERES

SERES został głównym sponsorem załogi Arunas i Emilija Gelazninkas, startujących w Rajdzie Wrocław.

Arunas Gelazninkas, dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar w kategorii OBM, 21-krotny mistrz Litwy i zawodnik z innymi tytułami, tymczasowo rezygnuje ze sportu motocyklowego. Do jesieni spróbuje kariery kierowcy buggy u boku swojej żony Emiliji.


Zobacz także:

SPORT


 

Szóstego dnia Rajdu Dakar 2022 kontuzje, których nabawiłem się w ciągu ostatnich 21 lat, bardzo mocno mnie dotknęły i musiałem kontynuować podróż w bólu. Niestety, środki przeciwbólowe i masaże nie wystarczyły, więc po powrocie z rajdu natychmiast udałem się do lekarza. Na szczęście bardzo szybko i łatwo znaleźliśmy przyczynę mojego bólu oraz rozwiązanie. Profesjonalne starty wymagają co najmniej półrocznej przerwy – teraz nadal trenuję, ale już delikatniej. A kiedy ja odpoczywam, mój zespół i ja podjęliśmy nowe wyzwanie – razem z Emiliją jesteśmy teraz na naszym pierwszym profesjonalnym starcie – powiedział Arūnas Gelažninkas.

Od dwóch do czterech” – tak można by określić ten wyścig w wykonaniu Orion Dakar Team. Wszystko zaczęło się od zawodów w Indiach, potem treningów w Dubaju, pierwszej jazdy po pustyni, a w końcu od zakupu buggy na Litwie i jeszcze intensywniejszych treningów tutaj. Zespół był również bardzo zadowolony, że zmiana planów nie tylko nie rozczarowała dotychczasowych partnerów i fanów, ale także przyciągnęła kilku nowych.

Jestem bardzo szczęśliwa, że otrzymaliśmy tak duże wsparcie. To mój pierwszy start jako kierowcy, a Arūnasa jako drugiego kierowcy. Od razu znaleźliśmy partnerów, którzy dołączyli do naszego zespołu i wspierali nas w 100% od samego początku. Jestem niezmiernie wdzięczna przedstawicielom SERES – mówi Emilija Gelažninkienė.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności Emiliji i Arūnasa na Rajdzie Wrocław. Możliwość sponsorowania tak utytułowanej załogi budzi w nas wielkie emocje. Marka SERES nie jest jeszcze zbyt dobrze znana w naszym kraju, a fakt, że załoga sponsorowana przez SERES weźmie udział w tak znanej imprezie, zwiększy rozpoznawalność marki na naszym rynku. Spodziewamy się wspaniałej sportowej rywalizacji, która przyniesie naszemu zespołowi ogromną sportową satysfakcję i przybliży nas do licznie zgromadzonych kibiców na trasie rajdu oraz naszych potencjalnych klientów – powiedział Paweł Dzikowski, dyrektor ds. rozwoju w BusNex Polska.

Kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się kolejne. Jazda sportowym samochodem była moim starym marzeniem. Wydawało się, że to odległy plan na przyszłość, ale dużo rozmawialiśmy o tym z Arūnasem – kiedyś nawet zażartował, że pewnego dnia chcielibyśmy zostać współkierowcami. I oto jesteśmy. Uświadomiliśmy sobie, że teraz jest najlepszy moment, by to zrobić, i nie mamy nic do stracenia. Po prostu nie możemy przegapić takiej okazji – twierdzi Gelažninkiene.

A. Gelažninkas potwierdza słowa swojej żony: Kilka lat temu bardzo chciałam dołączyć do zespołu litewskiego kierowcy rajdowego Antanasa Juknevičiusa jako współkierowca. Antanas planował wtedy wziąć udział w Rajdzie Abu Zabi i był w pełni gotowy. Niestety, nasz plan nie powiódł się, ale wiedziałem, że pewnego dnia i tak to zrobię.

W tym roku Orion Dakar Team i zespół motocyklowy AG Dakar School z Wrocławia reprezentują Saulius Klevinskas, Tomas Marcinkevičius i Modestas Siliūnas (ten ostatni planuje wziąć udział w kolejnym Rajdzie Dakar). Na największym rajdzie w Europie, we Wrocławiu, stanęli oni już na starcie prologu, 26 czerwca. Podczas prologu uczestnicy wszystkich klas ustalali swoje pozycje startowe.

Rajd Wrocław przyciągnął w tym roku wielu uczestników. Liczba zarejestrowanych motocykli wynosi 46, a buggy SSV 69 (tutaj konkurencja jest największa). Łącznie spodziewano się 227 uczestników. Rajd Wrocławia jest również popularny wśród uczestników ekstremalnej kategorii Discovery – tych entuzjastów również nie brakuje.