RAJD WYSP KANARYJSKICH 2012: TRIUMF SKODY

Rozegrany na asfaltowych drogach Gran Canarii, drugi rajd tegorocznej serii IRC – Wysp Kanaryjskich okazał się emocjonującym spektaklem. Zgromadzeni na trasie fani byli świadkami zaciętej walki o każdą sekundę między zwycięzcą, Janem Kopeckým ze Škoda Motorsport i drugim na mecie, Andreasem Mikkelsenem ze Škoda UK Motorsport.

Pomimo, że Mikkelsen miał 3,6 sekundy przewagi po przedostatnim odcinku, to Jan Kopecký świętował zwycięstwo na mecie. Skoda po raz kolejny z rzędu cieszyła się z dubletu, umacniając swą pierwszą pozycję w kategorii Producentów. Mikkelsen prowadzi w kategorii Kierowców.

Obaj kierowcy Fabii Super 2000 – Andreas Mikkelsen i Jan Kopecký – wyznaczyli tempo rajdu już od pierwszych sekund po starcie. Od razu było wiadomo, że są to główni kandydaci do osiągnięcia zwycięstwa. Kopecký łącznie wygrał osiem odcinków, Mikkelsen zwyciężał siedem razy.

Debiutujący na asfaltowej nawierzchni, prowadzący Fabię Super 2000, Sepp Wiegand ze Škoda Auto Deutschland powtórzył swoją czwartą pozycję z Rajdu Azorów i w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce.

– Udało nam się zdobyć drugi z rzędu dublet. To oznacza, że ŠKODA naprawdę doskonale rozpoczyna tegoroczny sezon. Walka pomiędzy Andreasem i Janem była fascynująca od początku, do samego końca. Tego typu spektakle są typowe dla mistrzostw IRC. Chciałbym podziękować wszystkim drużynom posiadającym Fabie Super 2000 za wspaniałe reprezentowanie Skody – powiedział Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport.

Kolejne emocje związane z mistrzostwami IRC już w pierwszy weekend kwietnia, kiedy rozegrany zostanie Rajd Irlandii.