RAJDY 2011: MISTRZOWIE KAJETAN I JAREK DZIĘKUJĄ

W każdym sporcie obrona tytułu jest zadaniem o wiele trudniejszym niż jego zdobycie. Pierwszy raz przynosi nieznane wcześniej emocje, jest osiągnięciem wyznaczonego celu lub spełnieniem marzeń, a gdy smak zwycięskiego szampana jest już znany, i tak ma się ochotę poczuć go ponownie.

W tym sezonie Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w zaciętej rywalizacji podczas siedmiu rajdów wywalczyli jeszcze więcej mistrzowskich pucharów i szarf niż w ubiegłym roku, w tym ten najważniejszy – za Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej RSMP 2011.

Zespół Lotos Dynamic podczas Gali Sportu Samochodowego 2011 na podium stawał najczęściej i oprócz koronnego tytułu odebrał także wyróżnienia za wicemistrzostwo w klasach oraz w klasyfikacji zespołów sponsorskich.

Kajetan Kajetanowicz (Automobilklub Polski): Gdy na początku sezonu wspólnie z nowym zespołem stawaliśmy do rywalizacji, oczywiście wiedziałem, że to będzie rok pełen wspaniałych i ekstremalnych wrażeń. Naszą siłą jest pasja do rajdów, którą w samym sercu nosi każdy członek Lotos Dynamic Rally Team. Słowa: sponsorzy, partnerzy, Lotos Dynamic, Rallytechnology, zespół, kibice oraz imiona Ola i Jarek odmieniłem w tym sezonie przez wszystkie przypadki, ale to właśnie dzięki Wam mogę realizować marzenia, które stają się także Waszymi. Dziękuję wszystkim, którzy byli przy mnie, kiedy „jechałem” długą i krętą drogą od startów Fiatem 126p, aż do zdobycia drugiego z rzędu tytułu Mistrza Polski. Wtedy nawet nie śniłem ani nie marzyłem o takich zwycięstwach, a teraz przecierając oczy ze zdziwienia, nie dowierzam, że mamy dwa najcenniejsze tytuły w naszym kraju. Niezależnie od tego co przyniesie nadchodzący sezon, wiem, że dacie z siebie wszystko. Chcę nadal dla Was wygrywać i proszę – nie zmieniajcie się!

Jarek Baran: W roku ubiegłym gratulując Kajetanowi pierwszego tytułu Mistrza Polski z przekonaniem powiedziałem, że to nie ostatni taki wynik. Choć obrona tytułu jest bez wątpienia trudniejsza, to Kajetan wykonał doskonałą pracę i jestem szczęśliwy mogąc te słowa powtórzyć w tym roku. Wygraliśmy dwa bardzo ważne rajdy: zimowy Rajd Lotos oraz najważniejszą imprezę w sezonie – Rajd Polski. Na koniec ustanowiliśmy nowy rekord Kryterium Asów na ul. Karowej w Warszawie. W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski przejechaliśmy 76 odcinków specjalnych, na 55 z nich byliśmy „na pudle”. Czy to dużo, czy mało na jeden rok, oceńcie sami. Dla nas sezon 2011 to 1015,61 kilometrów niezapomnianych OS-owych wrażeń. Dziękuję naszym Partnerom i naszym Kibicom oraz wszystkim Kolegom – jestem przekonany, że wspólnie stworzyliśmy wspaniałe widowisko. Ogromne słowa uznania należą się całej ekipie Rallytechnology, bo zbudowali i perfekcyjnie przygotowali nasze Subaru Impreza RT R4. Piąty tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej to wyjątkowa okazja, żeby powiedzieć coś bardzo osobistego i wspomnieć o dwóch osobach, bez których moja rajdowa przygoda nie mogłaby mieć miejsca. Jedna z nich od lat jest ze mną na każdym rajdzie, cierpliwie znosi moje humory, pomaga, doradza i dopinguje. Bez cienia wątpliwości, bez mojej żony Marty nie byłbym tu gdzie jestem. Kiedy dwadzieścia pięć lat temu z pomocą Zibiego wystartowałem w pierwszym rajdzie, nie śmiałem marzyć o jednym nawet tytule, a zrobiliśmy 500 procent normy. Dziękuję Ci tato!

Paweł Lisowski, Prezes Zarządu spółki Lotos Paliwa, Dyrektor Naczelny: W imieniu wszystkich pracowników spółki LOTOS Paliwa i swoim własnym składam serdeczne podziękowania i gratulacje Załodze – Kajetanowi Kajetanowiczowi i Jarkowi Baranowi za zdobycie tytułu Mistrza Polski po raz drugi z rzędu. To niebywały sukces. Nigdy nie wątpiliśmy w ich talent, doskonałe umiejętności i profesjonalizm. Rajdy samochodowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem na świecie i coraz większym w Polsce. Sport ten wyzwala emocje, jakich nie dostarcza żadna inna dyscyplina. Jednocześnie rajdy symbolizują dynamikę, odwagę, postęp techniczny, precyzję oraz szybkość działania. Z tym utożsamiamy również właściwości Paliw Lotos Dynamic. To wysoka jakość, wyższe niż standardowe osiągi, lepsze przyśpieszenie, moc i wytrzymałość. Jesteśmy dumni, że najlepszy polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Jarek Baran reprezentują nasze barwy. Połączenie profesjonalizmu i dynamiki, z jaką kierowcy walczą i zwyciężają na rajdowych trasach, z jakością i niezawodnością paliw Lotos Dynamic – to doskonała recepta na sukces. Zaangażowanie naszej firmy w sporty samochodowe w naturalny sposób wynika ze specyfiki działalności LOTOS Paliwa. Promując markę paliw Premium LOTOS Dynamic chcemy wspierać rozwój utalentowanych i najbardziej perspektywicznych zawodników w Polsce i na świecie – sportowców, posiadających charyzmę i mentalność zwycięzcy, a do takich zaliczają się wspierani przez nas kierowcy.

Robert Gabryszewski, szef ekipy technicznej Rallytechnology: Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani po roku ciężkiej pracy. Chcemy podziękować za zaufanie, jakim obdarzył nas Kajto i wszyscy partnerzy. Sezon 2011 przyniósł nam wszystkim wspaniałe przeżycia i emocje, które zostaną na zawsze w naszych wspomnieniach, ale także we wspomnieniach kibiców i zapiszą się na stałe w historii polskich rajdów. Teraz nadszedł czas na chwilę oddechu i świętowanie tytułów, ale praca w zespole nie ustaje. Miano najlepszych zobowiązuje nas do ciągłego dążenia do doskonałości. W imieniu „drużyny” technicznej raz jeszcze gorąco gratuluję Kajetanowi oraz Jarkowi mistrzowskiego sezonu.

Partnerami zespołu w sezonie 2011 są producent paliw Lotos Dynamic oraz producent olejów Lotos, a także STP, Szkoła Jazdy Subaru i Arcold.

Kajetan Kajetanowicz: I jeszcze z okazji Świąt Bożego Narodzenia: Dla kibiców mych i ich dzieci betlejemska gwiazdka świeci już za progiem Nowy Rok…. do sukcesów jeden krok. A w sukcesach tych Kochani macie udział – moi Fani życzę zdrowia i miłości pysznych potraw, miłych gości i niech słowa: „dzwon”, „slajdowo” nie kojarzą się rajdowo lecz świątecznie i zimowo . Tego życzę wraz z zespołem!

Więcej informacji: www.rsmp.lotosdynamicrallyteam.pl oraz www.kajto.pl.