RAJDY: FORD WZMACNIA WSPARCIE DLA M-SPORT WRC TEAM

M-Sport1

Ford Motor Company podpisał umowę, na podstawie której zwiększa wsparcie techniczne i finansowe dla wieloletniego partnera w sporcie samochodowym, zespołu M-Sport.

M-Sport Ford World Rally Team to zdobywca tytułów mistrzowskich w FIA WRC w kategorii kierowców i producentów w 2017 roku, który korzysta z napędzanych silnikiem EcoBoost samochodów Fiesta WRC.


Zobacz także:

RAJDY


 

Począwszy od 2018 roku, zespół M-Sport Ford World Rally Team z siedzibą w brytyjskim Dovenby Hall, prowadzony przez jednego z najbardziej utytułowanych ludzi motorsportu, Malcolma Wilsona, będzie korzystać z dodatkowego wsparcia technicznego oddziału Ford Performance, działającego w głównej siedzibie Forda w Dearborn w USA i kierowanego przez Marka Rushbrooka, globalnego dyrektora motorsportu w koncernie.

m-sport2

Ford, kontynuując swoje wsparcie techniczne i finansowe dla M-Sport Ford World Rally Team, zwiększy zaangażowanie, aby zagwarantować skuteczne starty i konkurowanie na odcinkach WRC w sezonie 2018 i później.

Zwiększone wsparcie ze strony Forda stanowi element kluczowy w planie obrony tytułu Mistrza Świata Kierowców FIA WRC przez Sebastiena Ogiera w startach zespołu M-Sport w sezonie 2018. Ogier i wschodzący talent Elfyn Evans poprowadzą team w Fordach Fiesta WRC wraz ze swoimi pilotami, Julienem Ingrassia i Danielem Barritem.

– 20-letni związek Forda z M-Sport przyniósł pierwszorzędne sukcesy na wszystkich poziomach sportu rajdowego – z czego jesteśmy bardzo dumni – a Fiestę uczynił wzorcem dla współzawodniczących w rajdach na całym świecie. W zeszłym roku pomogliśmy firmie M-Sport, tworząc całkowicie nową Fiestę, która wkroczyła do walki o wygraną w mistrzostwach świata. Z tym większym entuzjazmem zwiększymy nasze wsparcie w roku 2018 – powiedział Rushbrook.

m-sport3

Ford jest partnerem M-Sportu nieprzerwanie od 1997 roku. M-Sport, jako wybrany przez Forda ekspert w sporcie rajdowym, produkuje samochody rajdowe Ford w kilku klasach, od R2 do najwyższej WRC. Aktualnie jeździ w rajdach na całym świecie (w tym w Polsce) ok. 400 Fordów Fiesta, zbudowanych przez M-Sport.

– Cieszymy się doskonałymi relacjami z Fordem przez te wszystkie lata i wspaniale jest widzieć zwiększenie pomocy w momencie, kiedy będziemy bronić naszych tytułów mistrzowskich WRC w 2018 roku. Sebastien i Elfyn to mocne punkty teamu, a dodatkowe wsparcie techniczne umożliwi nam dalsze udoskonalenie konstrukcji Forda Fiesty WRC. Konkurencja będzie bliżej niż kiedykolwiek, ale jestem przekonany, że z pomocą naszych partnerów wypracujemy równie wysokie osiągi i niezawodność, jak te, które przyniosły nam sukces w roku 2017 – powiedział Malcom Wilson, dyrektor zarządzający M-Sport.

Rajdowy Ford Fiesta WRC, napędzany silnikiem 1,6 EcoBoost, bazuje na całkowicie nowej Fieście, aktualnie sprzedawanej w całej Europie w zróżnicowanych wersjach, takich jak Fiesta Titanium, inspirowana przez Ford Performance Fiesta ST-Line i ekskluzywna Fiesta Vignale.

Nowa Fiesta ST – wyposażona w 200-konny 1,5-litrowy silnik EcoBoost i w system wyborów trybu jazdy Drive Modes – wejdzie do sprzedaży w roku 2018.