RAJDY: KOLEJNE NAGRODY DLA JANA KOPECKY’EGO

Jan Kopecký, reprezentujący Škodę Motorsport (zespół fabryczny), otrzymał nagrodę 2011 Sportbest, którą przyznała mu znana międzynarodowa organizacja Autobest. Czeski kierowca rajdowy, trzykrotny Wicemistrz serii IRC został wyróżniony za swe wieloletnie doskonałe wyniki w motorsporcie.

Sportbest 2011 to już druga nagroda, jaką Kopecký otrzymał w bardzo krótkim czasie. Zaledwie dwa tygodnie temu w swej ojczyźnie, Czechach, kierowca otrzymał Złotą Kierownicę.

Według jury, decydującym kryterium była stała, świetna forma kierowcy, która przekładała się na wyniki, zwłaszcza w rywalizacji IRC, w której kierowca trzy lata z rzędu otrzymywał tytuł Wicemistrza (2009 -2011) i przyczynił się do zwycięstwa Škody w kategorii Producentów (w 2010 i 2011 r.).

2011 był najbardziej udanym rokiem w całej 111-letniej historii obecności marki w motorsporcie.

– Czuję się zaszczycony, otrzymując tą prestiżową nagrodę, przyznawaną przez tak doświadczonych ekspertów – powiedział Kopecký. Chciałbym podziękować Škodzie za wspaniałą współpracę, ponieważ moje osiągnięcia nie byłyby możliwe bez najwyższej klasy wsparcia, jakie otrzymałem od całej ekipy ze Skoda Motorsport.

Autobest jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży moto. Składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 15 państw Europy Środkowej i Wschodniej jury wybiera najlepszych kierowców, samochody i zespoły.

Jan Kopecký pozostanie kierowcą Skoda Motorsport w kolejnym sezonie. Celem zespołu jest zdobycie po raz trzeci z rzędu tytułu mistrza IRC w kategorii Producentów. Czeski kierowca bierze udział w Rajdowych Mistrzostwach Czech, prowadząc Fabię Super 2000. W styczniu Kopecký zwyciężył w pierwszym rajdzie otwierającym tegoroczny sezon, w austriackim Jänner Rally.

Był to pierwszy dublet Škody w 2012 roku – jego kolega z teamu, Juho Hänninen do mety dotarł jako drugi.