RAJDY: KRD TEAM – NOWY ZESPÓŁ CROSS COUNTRY

We Wrocławiu z udziałem najlepszych polskich rajdowców: Jacka Czachora, Krzysztofa Hołowczyca, Adama Małysza, Rafała Sonika, Piotra Beaupre i Macieja Wisławskiego, na torze wyścigowym na ul. Rakietowej zainaugurowany został sezon wyścigów cross country.

Głównym punktem dzisiejszej imprezy jest prezentacja nowego zespołu KRD TEAM w składzie Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba.

Ich cel to miejsce na podium Mistrzostw Europy Centralnej w Rajdach Cross Country. Osobno Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba na swoim koncie mają wiele udanych startów, od tego sezonu na sukces w rajdach terenowych będą pracować razem pod nazwą KRD TEAM.

– Nie ukrywam, że mam duże ambicje sportowe. Chcę oczywiście walczyć o zwycięstwo. Nie będzie łatwo, bo swój udział potwierdziło wielu znakomitych kierowców z czołówki cross-country. Sam jestem bardzo ciekawy tej rywalizacji. Będzie to dla nas całkowicie nowe doświadczenie – mówi Martin Kaczmarski.

Dla Bartka Boby start w rajdach terenowych to zmiana.

– To mój pierwszy start w cross country i muszę przyznać, że różnica między rajdami terenowymi, a płaskimi jest spora. Tu widać większą więź między pilotem, a kierowcą. Jedziemy bez zapoznania się z trasą, tylko na notatki organizatora i to co widzimy. Na pewno wymaga to dużego doświadczenia kierowcy i wzajemnego zaufania. Zespół KRD Team działa profesjonalnie, dysponujemy najlepszym sprzętem, damy z siebie wszystko. Bardzo jestem ciekawy efektów – mówi Bartek.

Specjalnie dla KRD TEAM został przygotowany niezawodny Bowler. Pomyślnie przeszedł on wszystkie testy, zarówno na nawierzchni szutrowej jak i w jeździe po piasku. Pod okiem specjalistów mechanicy sprawdzali zawieszenie i amortyzatory. Samochód spisał się na medal. Rajdowe zmagania KRD Team rozpoczną się już za kilka dni i to będzie najważniejszy test zarówno dla załogi jak i maszyny.

Pierwszy start KRD TEAM 11 maja na Węgrzech w 1 rundzie Mistrzostw Europy Centralnej Rabakoz Cup Kapuvar.

KRD TEAM jako pierwsza polska załoga rajdowa startuje pod egidą „Poland National Team”. Ten projekt, który zyskał akceptację i poparcie władz PZM, służyć ma promocji i rozwojowi rajdów terenowych w Polsce. Pomysłodawcami nowej inicjatywy mającej na celu zintegrowanie środowiska polskich rajdów terenowych są Rafał Sonik, Piotr Beaupre oraz Maciej Kaczmarski.