RAJDY: KUŚNIERZ PILOTEM MACIEJA OLEKSOWICZA

O 1_D3S4912

Oleksowicz i Kuśnierz – te dwa nazwiska będą widniały w sezonie RSMP 2013 na szybach Forda Fiesta S2000 Maćka Oleksowicza. Kierowca i jego nowy pilot są już także po pierwszych wspólnych testach.

Mroźny weekend na Mazurach był nie tylko okazją do tego, by założyć wąskie, kolcowane opony, lecz także pierwszym testem dla załogi Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz, który, jak mówią sami zawodnicy, wypadł bardzo udanie.


Zobacz także:
RAJDY


Maciek Oleksowicz: Na Mazurach mieliśmy piękną zimową aurę, rano przywitała nas liczba minus 21 na termometrze. Jeździliśmy treningową Imprezą i cieszę się, że mogłem wykorzystać te prawdziwie zimowe warunki, które chyba powoli będą się kończyć. Podczas treningów na Mazurach na prawym fotelu towarzyszył mi Michał Kuśnierz. Dobrze się dogadywaliśmy i już po paru godzinach złapaliśmy wspólny język, mamy podobne spojrzenie na to, co robimy, więc to pomogło mi podjąć decyzję. Teraz już mogę z przyjemnością ogłosić, że w tym sezonie właśnie Michał będzie moim pilotem. Myślę, że odpowiada mi także charakter Michała. Próbą generalną naszej współpracy będzie pierwszy rajd, w którym będziemy chcieli wystartować jeszcze przed startem sezonu RSMP. Planujemy też sporo treningów. Michał na pewno nas odwiedzi, żeby przeszkolić się z zasad działania samochodu, bo z Fiestą S2000 nie miał jeszcze do czynienia. Słowem, czeka nas sporo pracy przed rozpoczęciem sezonu, ale na szczęście czasu też jest niemało. Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować pozostałym kandydatom na mojego nowego pilota, z którymi się spotkałem. Mam nadzieję, że z wszystkim spotkamy się, już jako konkurenci, na trasach RSMP.

O 2_D3S_5008

Michał Kuśnierz: Maciek ma bardzo dopracowany i dojrzały opis, który dobrze działa, więc nie będę próbował robić w nim spektakularnych rewolucji. Zrozumiałem Maćka praktycznie zaraz po tym, jak wsiadłem do samochodu. Jego opis jest dla mnie czytelny, więc szybko udało nam się dogadać. Jeździliśmy z uśmiechem na twarzach, bo już od pierwszych przejazdów udało nam się złapać odpowiednie tempo dyktowania i widać było, że to działa. Maciek przed testami zachował się bardzo profesjonalnie – wysłał mi rozpiskę swoich komend, więc mogłem się dobrze przygotować i zrobić sobie swoje skróty. W efekcie wsiedliśmy do samochodu przygotowani tak, jakbyśmy właśnie mieli jechać na całodniowe zapoznanie. Oprócz tego cieszę się, że pasujemy do siebie charakterami – całe testy przebiegły w świetnej, luźnej, ale bardzo profesjonalnej atmosferze. Mam w planach spędzić kilka dni w Warszawie podczas składania Fiesty, żeby nauczyć się tego samochodu, poznać go od strony technicznej. Z wykształcenia jestem m.in. mechanikiem, więc z pewnością nam to pomoże, tym bardziej, że tegoroczny regulamin RSMP i zasady Rally2 powodują, że jak nie ukończysz jednego z etapów to nie masz punktów na koniec rajdu. Dlatego najważniejsze będzie dojeżdżanie do mety i pilnowanie, by żadna drobna awaria nie pozbawiła nas punktów. Bardzo się cieszę z tego, że będę mógł, razem z Maćkiem, wystartować w pełnym cyklu RSMP. Z pewnością dołożymy wszelkich starań do tego, by liczyć się w walce o jak najwyższe lokaty. Jednocześnie chciałbym też podziękować Tomkowi Grycowi za wspólne dwa, bardzo udane, sezony. Życzę mu wszystkiego najlepszego w tym sezonie.

O 3_D3S_4992

Fot.: Dominik Kalamus